مصرف بیش از اندازه از مسکن ها میگرن را تشدید می کند

۱۳۸۷/۱۰/۰۵ - ۱۷:۰۵ - کد خبر: 14244
مصرف بیش از اندازه از مسکن ها میگرن را تشدید می کند

به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز، تحقیقات نشان می دهد که بعضی از مسکن های تجویزی مثل نارکوتیکNarcotic خطر بروز این حالت را تشدید می کند. البته فراموش نکنید که درمان صحیح میگرن واجب است. ولی مسئله اصلی مربوط به دردهای مکرری است که برای رهایی از آنها اغلب مسکن مصرف می شود و همین مسئله باعث تشدید سردرد بعد از قطع مصرف می شود. در افرادی که از سردرد میگرنی رنج می برند ، مغز آنها بعد از مدتی به درد حساس تر شده و سردرد آنها بدتر و بدتر میشود و درواقع تبدیل به میگرن مزمن می شود. این چیزی است که باید به شدت از آن اجتناب کرد.

داروهای تجویزی که حاوی نارکوتیک هستند مثل Percocet و یا داروهای حاوی باربیتوریت Barbiturates مثل Fiorinal به نظر می رسد که وضعیت را بدتر کند ، در حالیکه داروی مسکن غیر تجویزی مثل استامینوفن ، ایبوبروفن،ناپروکسن و ... باعث میگرن مزمن نمی شوند.

متخصصان سردرد معتقدند که داروهای پیشگیری از میگرن عبارتند از داروهای کاهنده فشار خون مثل بتابلوکرها و داروهای ضد صرع و بعضی از داروهای ضد افسردگی که البته این داروها دارای عوارض جانبی خاصی است که باید در نظر گرفته شود. حتی بعضی بیماران از تزریق بوتاکس برای کاهش فعالیت پایانه های عصبی استفاده می کنند و معتقدند که برای پیشگیری از میگرن موثر است. در هر از استفاده بیش از اندازه داروها اجتناب کنید و سعی کنید که از مواردی که به نظر می رسد سردرد را تحریک کند دوری کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7013s, 18q