علی رغم تقاضاهای مکرر جامعه هموفیلی ایران

روز جهاني هموفيلي در تقويم رسمي كشور گنجانده نشده است

۱۳۸۷/۱۰/۰۷ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 14254
روز جهاني هموفيلي در تقويم رسمي كشور گنجانده نشده است
احمد قویدل در گفتگو با خبرنگارسلامت نیوز افزود: رسميت اين مناسبت بين المللي در كشور ما كه دولتش جايگاه رفيعي در رابطه با حمايت از بيماران هموفيلي به نسبت درآمد ناخالص كشور دارد مي تواند به انعكاس اين خدمات ارزنده نظام جمهوري اسلامي ايران در حوزه بين المللي كمك شايان توچه اي بنمايد.
وی بیان داشت: با نزدیک شدن به روز جهانی هموفیلی که هر ساله هفده آوریل همزمان با سی ام تا سی و یکم فروردین ماه درکشور برگزاری می شود سمیناری به این منظور در اصفهان برپا می شود که امیدواریم امتیاز باز آموزی این سمینار را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت کنیم.
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران خاطرنشان کرد: به منظور روز جهانی هموفیلی و برپایی سمینار، مارك اسكينر رئيس آمريكايي فدراسيون جهاني هموفيلي براي ملاقات با رئيس جمهور و وزير بهداشت ايران در بیست و هشتم فروردین ماه سال هشتاد و هشت ابراز علاقه مندی کرد که این امر برای جامعه هموفیلی ایران امیدوار کننده است.
وی این ملاقات را فرصتي براي استحكام پيوندهاي كانون هاي هموفيلي با جامعه علمي هموفيلي جهاني اعلام کرد و.تصریح نمود: پيام تشكر اخير مارك اسكينر خطاب به رئيس جمهور ايران در رابطه با تامين انسان دوستانه دسترسي بيماران هموفيلي پناهنده افغاني و تامين رايگان داروهاي بيماران هموفيلي ايراني در سطح 2 برابر حداقل استاندارد هاي جهاني است که ازجمله ا نگيزه هاي مهم اسكينر براي ملاقات با مسئولين عالي رتبه ايراني ذکرشده است.
قویدل اظهارداشت: در صورت تحقق اين ملاقات ها نگراني جامعه هموفيلي جهاني از مشكلات جدي بيماران هموفيلي فلسطيني ساكن در نوار غزه و ضرورت ارسال كمك هاي دارويي از ديگر كشورها به اين منطقه نيز منعكس خواهد شد .
وی گفت: رئيس سازمان انتقال خون کشور فارغ از چالش هاي قضايي في مابين اين سازمان و بيماران كه اساسا به دوره مديريت ايشان ارتباطي ندارد به عنوان سخنران مراسم افتتاحیه این سمینار شرکت خواهد کرد.
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران تصریح کرد: اميدواريم كه با مديريت اين چالش ده ساله توسط مقامات عالي رتبه كشور روابط كانون و سازمان انتقال خون ايران كه از سازمانهاي اصلي خدمتگزار به جامعه هموفيلي و ديگر نيازمندان به خون است به جايگاه شايسته سالهاي قبل بازگردد.
وی ادامه داد: بررسي پروتكلهاي درماني بيماران با اختلالات انعقادي در كشورهاي در حال توسعه ، مشكلات ناقلين هموفيلي و امر پيشگيري از تولد هموفيلي ، بررسي تخصصي مشكلات زنان با اختلالات انعقادي و بررسي درمان بيماران با مشكل مهار كننده از جمله محورهای این سمیناراست.
قویدل بیان کرد: در اين سمينار متخصصين برجسته و به نامي از كشورهاي ايران، آمريكا، كانادا، انگلستان، ايرلند، فرانسه و آلمان دستاوردهاي عملي خود را ارائه خواهند کردو نمايند گان كانونهاي هموفيلي منطقه مديترانه شرقي (كشورهاي آفريقايي و خاورميانه) و آسياي ميانه كه پزشكان و كارشناسان حوزه هموفيلي اين كشورها، با هدف تبادل تجربيات و دستارودها، آنان را همراهي مي کنند از ديگر شركت كنندگان خارجي اين رويداد بين المللي هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.78204s, 18q