توقیف‌ 3 روزه خودرو رانندگان حادثه‌ساز

۱۳۹۴/۰۱/۰۳ - ۲۱:۳۴ - کد خبر: 142586

سلامت نیوز:رییس پلیس راهور ناجا از توقیف سه‌روزه خودروی رانندگان مرتکب تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته تصادفات رانندگی پنج درصد کاهش داشته است.


به گزارش ایسنا، سردار اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از پلیس راه قم – تهران با بیان اینکه در اکثر محورهای کشور شاهد ترافیک پرحجم اما روان هستیم، گفت: خوشبختانه در 24 ساعت گذشته تصادفات رانندگی پنج درصد کاهش یافته اما همچنان واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی مهمترین علت تصادفات در 24 ساعت گذشته است.


وی افزود: تردد در جاده های استان خراسان رضوی، قم و خوزستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و جاده های تهران – کرج، تهران – قم، چناران – مشهد و اهواز – آبادان در شبانه روز گذشته پرترددترین محورهای کشور بودند.


رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که 42 درصد تصادفات نوروز امسال از نوع واژگونی بوده است افزود: پس از واژگونی بیشترین علت تصادفات نوروز امسال سرعت و سبقت غیرمجازبوده است.


مومنی از تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز خبر داد و گفت: برابر ابلاغ صورت گرفته خودروهایی که مرتکب تخلفات حادثه ساز همزمان شوند 72 ساعت توقیف می شوند لذا به رانندگان توصیه می کنیم از ارتکاب تخلفات رانندگی به طور جدی خودداری کنند تا سفر نوروزی آنها تلخ نشود.


رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش سرعت متوسط خودروها در 24 ساعت گذشته خاطرنشان کرد: مهمترین علت واژگونی خودروها خستگی و خواب آلودگی است و پس از آن سرخوردگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه از دیگر علل واژگونی خودروهاست.


به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور، وی ادامه داد: رانندگان باید بدانند برای خواب هیچ گزینه دیگری وجود ندارد و هر کجا احساس کردند خوابشان می‌آید از رانندگی خودداری و به استراحت کافی بپردازند.


رییس پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت راه‌ها با اشاره به این که هم اکنون تمامی راه‌های اصلی کشور باز است گفت: بارش برف و باران در جاده‌های منتهی به شمال و شمال شرق کشور که از شب گذشته آغاز شده است ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20622s, 18q