شایع​ترین مشکلات گوارشی در تعطیلات

۱۳۹۴/۰۱/۰۵ - ۰۸:۱۹ - کد خبر: 142630

سلامت نیوز: رئیس جامعه متخصصین داخلی ایران با بیان این که بیشترین مشکلات گوارشی بر اثر پرخوری​های تعطیلات نوروزی شامل اسهال، استفراغ و مسمویت غذایی است، هشدار داد: سایر مشکلات شامل سرگیجه، دل درد، یبوست، ترش کردن و موارد مشابه است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفا آنلاین،دکتر ایرج خسرونیا گفت: همچنین افراد در صورت پرخوری شدید، سنگین، چاق و دچار افزایش قندخون و چربی خواهند شد.

وی با اشاره به این که به طور معمول افراد بعد از اتمام تعطیلات نوروز باید به اندازه معمول بخورند، اظهار کرد: در صورت تمایل به مصرف تنقلات میزان آن باید خیلی کم باشد و از مصرف فست فودها هم تا حد امکان باید خودداری گردد.

متخصص بیماری​های داخلی توصیه کرد: در مسافرت​های نوروزی باید حساب افراد مسن همراه را هم کرد و هوایشان را داشته باشیم تا از مواد چربی و قندی، زیاد مصرف نکنند.

وی به بیماران دچار مشکلات گوارشی توصیه کرد: داروهایشان را همراه داشته باشند و از مصرف به موقع آنها طبق دستور پزشک نیز غافل نشوند، همچنین در طول مسیر مسافرت از مواد غذایی کم مصرف نمایند و مواد غذایی سالم نیز حتما همراه داشته باشند.

فوق تخصص گوارش همچنین بر اهمیت مصرف آب سالم و استفاده از سرویس بهداشتی​های تمیز و بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری​ها نیز توصیه کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13582s, 19q