عیادت وزیر بهداشت از مجروحان یمنی

۱۳۹۴/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۰ - کد خبر: 142712

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مجروحین حادثه تروریستی یمن در بیمارستان بقیه الله تهران عیادت و ابراز امیدواری کرد که هر گونه خشونت و افراطی گری در ممالک اسلامی پایان یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع ‏رسانی بهداشت؛ دکتر سیدحسن هاشمی در عیادت از مجروحین حادثه تروریستی یمن، گفت: تعداد 52 نفر از مجروحین حوادث خشونت‏آمیز یمن به تهران منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفتند و تعدادی از آن‏ها عمل جراحی شدند.

وی افزود: حال شش نفر از آنان چندان مساعد نیست و در آی.‏سی.‏یو بستری هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: آرزو می‏کنم در آینده از خشونت و افراطی‏گری در ممالک اسلامی خبری نباشد و همه مسلمانان بتوانند در کنار هم، با صلح و آرامش زندگی کنند.
هاشمی در خصوص نحوه ارایه خدمات بهداشتی- درمانی به قربانیان تروریسم اظهار کرد: همه این عزیزان، برادران دینی و ایمانی ما هستند و از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک داشتند که ما با افتخار، پذیرفتیم و در آینده هم در منطقه و خارج از منطقه برای کمک‏های بشردوستانه به ویژه در حوزه پزشکی اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: به هرحال این عزیزان در مسجد و در حال عبادت بودند که این حادثه برای آنان اتفاق افتاد و امیدواریم در آینده، شاهد این‏گونه حوادث خشونت‏بار نباشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: جامعه پزشکی و دولت جمهوری اسلامی ایران، در جهت آرمان‏های انقلاب، به وظایف انسانی و دینی خود عمل می‏کند و امیدواریم این اقدامات از سوی همه عزیزانی که تلاش ‏می‏کنند، مورد قبول حضرت احدیت قرار گیرد.
هاشمی با بیان این که در سال 1394، همان برنامه‏های سال 93 را با کاستی‏های کمتر ادامه می‏دهیم، گفت: برنامه تحوّل نظام سلامت همچنان با قوت ادامه پیدا خواهد کرد. قطعاً یک برنامه ملی با این وسعت، دارای اشکالاتی نیز خواهد بود که به تدریج با رفع آن‏ها، در حوزه‏های دارو، بهداشت و درمان، گام‏های اساسی‏تری برداشته خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.76496s, 18q