وزير بهداشت:

دستگاههاي آلوده کننده هوا به قوه قضاييه معرفي مي شوند

۱۳۸۷/۱۰/۰۷ - ۱۴:۲۳ - کد خبر: 14272
دستگاههاي آلوده کننده هوا به قوه قضاييه معرفي مي شوند
دکتر" کامران باقري لنکراني " روز جمعه در حاشيه اجلاس روساي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور در دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: وزارت بهداشت به عنوان ضابط قوه قضاييه به دستگاه‌هاي دولتي و خصوصي آلوده کننده هوا هشدار مي‌دهد و بر اساس قانون موظف است موضوع آلودگي هوا را به طور مرتب رصد کند.
وي اظهار داشت: وضعيت آلودگي هوا در هفته گذشته نگران کننده بود، البته بعد از بارندگي اخير وضع هوا بهتر شده اما مجدداً با قطع بارندگي برخي شاخص‌هاي هوا تغييراتي پيدا کرده و در جهت پيشرفت آلودگي حرکت مي‌کند.
وزير بهداشت با اشاره به اينکه با توجه به حساس سازي تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور، هر اتفاقي بيفتد حتماً به موقع اطلاع رساني مي‌شود، تصريح کرد: ما اين موضوع را با دقت و جديت دنبال مي‌کنيم.
باقري لنکراني بدون اشاره به آمار مرگ و مير ناشي از آلودگي هوا در کشور گفت :نمي توان گفت مثلاً چه مقدار افزايش گاز دي اکسيد کربن منجر به مرگ فرد شده است ، مرگ يک بيمار به عوامل مختلفي بستگي دارد، البته آلودگي هوا هم حتماً يکي از مخاطرات مهم و جدي سلامت است اما مرگ يک بيمار به خصوص درباره بيماري‌هاي قلبي و تنفسي چند عاملي است و نمي‌توان صرفاً آن را به آلودگي هوا مرتبط کرد.
به گزارش ایرنا، وزير بهداشت با تاکيد بر اينکه وزارت بهداشت در زمينه کاهش عوارض ناشي از هوا فعال است، افزود: اين وزارتخانه معضلات ناشي از آلودگي هوا را به گردن کسي نمي‌اندازد اما به هنگام احساس خطر هشدارهاي لازم را اعلام مي‌کنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28001s, 18q