ضرورت توجه بخش خصوصی به سرمایه‏‌گذاری در حوزه درمان

۱۳۹۴/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 142753
ضرورت توجه بخش خصوصی به سرمایه‏‌گذاری در حوزه درمان

سلامت نیوز: معاون اول رئیس‌جمهوری بر ضرورت توجه بخش خصوصی به سرمایه‏‌گذاری در حوزه درمان تأکید کرد.

اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از مرکز آموزشی درمانی افضلی‏‌پور کرمان گفت: برنامه تحول نظام سلامت، اثرات مثبتی را بر جای گذاشته است.

وی با اشاره به بازدیدهای پیشین خود از بیمارستان‏‌ها، افزود: در این بازدیدها شاهد دغدغه مردم برای پرداخت هزینه‏‌ها و خرید و تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز آنان برای اعمال جراحی و سایر اقدامات درمانی بودیم که با اجرای برنامه تحول نظام سلامت این مشکل برطرف شده است.

معاون اول رئیس‏‌جمهوری گفت: البته کمبودهایی در سایر بخش‏‌ها وجود دارد که باید رفع شوند. وی درباره مرکز آموزشی- درمانی شهید باهنر کرمان و بازدید سال گذشته خود از این مرکز گفت: تاکنون بیش از 50 میلیارد ریال برای کمک به این بیمارستان اختصاص داده شده است.

جهانگیری تصریح کرد: به دلیل کاهش قیمت و میزان صادرات نفت در سال گذشته شاهد کاهش درآمد دولت بودیم و به همین دلیل تأمین کامل اعتبار اختصاص یافته به بیمارستان شهیدباهنر کرمان محقق نشد.

معاون اول رئیس‏‌جمهوری، تکمیل طرح‌‏های نیمه تمام را یکی از اولویت‏‌های سال جاری دولت برشمرد و گفت: برای توسعه و تسریع ساخت بیمارستان‏ها، مدارس و سایر طرح‌‏های مهم، نیازمند همکاری و سرمایه‏‌گذاری بیشتر بخش خصوصی هستیم.

وی افزود: دولت به گونه‌‏ای بسترسازی خواهد کرد که سرمایه‏‌گذارانی که اقدام به تکمیل طرح‏‌های نیمه تمام می‏‌کنند، سود ببرند.

بنابر این گزارش اسحاق جهانگیری از بخش‏‌های سی‌‏سی‌‏یو، اطفال، جراحی و اورژانس بازدید و در جریان این بازدید از بیماران بستری در این بخش‌‏ها نیز عیادت کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15833s, 19q