چین: تصویب ممنوعیت حضور یک نفر در کابین خلبان

۱۳۹۴/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 142817

سلامت نیوز: سازمان هواپیمایی ملی چین روز شنبه در دستورالعملی فوری به همه شرکت های هواپیمایی این کشور اعلام کرد که از این پس هیچ یک از خلبانان و کمک خلبانان در طول پرواز مجاز به ماندن در کابین به صورت انفرادی نیستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دستورالعمل جدید سازمان هواپیمایی ملی چین در پی سقوط یک فروند هواپیمای شرکت مسافری «وینگز» آلمان و نگرانی از وقوع چنین حوادثی در پروازهای شرکت های هواپیمایی چین صادر شده است.
یک فروند هواپیمای مسافری خطوط هوایی آلمان سه شنبه هفته گذشته - 4 فروردین - با 150 مسافر از بارسلون اسپانیا عازم دوسلدورف آلمان بود که در جنوب فرانسه و در ارتفاعات کوه های آلپ سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.
در بیانیه سازمان ملی هواپیمایی چین تاکید شده است که به دلیل نگرانی و ترس از وجود حوادثی از این دست، از این پس هیچ یک از خلبانان و کمک خلبانان شرکت های هواپیمایی این کشور در طول پرواز مجاز به ماندن در کابین به صورت انفرادی نبوده و به هنگام خروج هر یک از آنان، یکی از اعضای خدمه پرواز باید در کابین حاضر شود.
این نهاد ناظر بر خدمات پروازی کشور چین همچنین تاکید کرد هرگونه سرپیچی از این دستور، تخلف از قانون بوده و با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.
خبرگزاری شین هوا اعلام کرد که این دستورالعمل جدید به عنوان یکی از بندهای جدید به آخرین نسخه چاپ شده کتابچه اصول ایمنی پرواز در چین افزوده شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.46931s, 18q