آيت‌الله ‌العظمي مکارم شيرازي:

فتاواي فقهي در نظريه‌هاي پزشکي مورد توجه قرار گيرد

۱۳۸۷/۱۰/۰۸ - ۱۳:۱۱ - کد خبر: 14285
فتاواي فقهي در نظريه‌هاي پزشکي مورد توجه قرار گيرد
مكارم شيرازي با اشاره به غناي آموزه‌هاي اسلامي در عرصه‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و علمي گفت: ما فرهنگ مستقلي داريم و نيازي به غرب در اين زمينه‌ها نداريم.

وي با اشاره به تفاوت‌هاي فرهنگ غرب با ارزش‌هاي اسلامي عنوان کرد: غربي‌ها تلاش مي‌کنند فرهنگ خود را گسترش دهند اما ما با وجود پيشينه و فرهنگ قوي ديني مي‌توانيم الگوي خوبي براي کشورهاي اسلامي باشيم و بايد در بين کشورهاي اسلامي پيش‌قدم شويم.

مکارم شيرازي با اشاره به تفاوت‌هاي فرهنگي و اجتماعي به ويژه در عرصه پزشکي به تبيين ديدگاه اسلام در اين زمينه پرداخت و گفت: لازم است مسوولان پزشکي قانوني و کارکنان اين نهاد آموزش‌هاي لازم و ويژه ببينند و با ديدگاه‌ اسلامي آشنايي کامل داشته باشند.

وي يادآور شد: مباحثي مانند اهداي عضو، تلقيح مصنوعي، پيوند اعضا، مرگ مغزي و سقط جنين و... داراي آثار فقهي متعددي است که بايد با دقت مورد مطالعه قرار گيرد.

در ادامه اين ديدار دکتر عابدي، رييس پزشکي قانوني کشور با ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي پزشکي قانوني با اشاره به تاسيس مرکز تحقيقات مشترک پزشکي قانوني و قوه‌ قضاييه بر توجه به ابعاد مختلف اجتماعي و فرهنگي در زمينه پزشکي قانوني تاکيد کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29363s, 18q