آنچه هنگام اصلاح ابرو باید رعایت کنید

۱۳۹۴/۰۱/۱۰ - ۰۸:۲۷ - کد خبر: 142906
آنچه هنگام اصلاح ابرو باید رعایت کنید

سلامت نیوز: شما برای اصلاح ابرو‌هایتان چه روشی را به کار می‌گیرید؟ آیا می‌دانید تناسب را چطور در ابرو‌هایتان رعایت کنید یا اینکه چه قسمتی از ابرو را بیشتر بردارید و چه قسمتی را کمتر؟ راهنمایی را که در پی آمده بخوانید تا با این نکات بهتر آشنا شوید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم سرا، برای شروع اصلاح ابرو، مداد را در کنار بینی به صورت عمودی نگه دارید، نقطه طلاقی مداد با ابرو،‌‌ همان محل شروع ابرو شماست. سپس مدادی را در کنار بینی به سمت قسمت خارجی عنبیه چشم (قسمت رنگی چشم) نگه دارید. محل طلاقی مداد با ابرو، محل بلند‌ترین نقطه ابروی شما را مشخص می‌کند. اکنون مداد را طوری نگهدارید که امتداد آن از کنار گوشه خارجی چشمتان بگذرد. محل طلاقی مداد با ابروی شما دقیقا نقطه پایانی ابروی شماست.
وقتی به ابروی خودتا ن نگاه می‌کنید، باید دو خط مرئی وجود داشته باشد. یکی از نقطه شروع ابرو تا بلند‌ترین نقطه ابرو و دومی از بلند‌ترین نقطه ابرو تا نقطه انتهای ابرو. این خطوط باید ممتد و بدون قطعی باشند و در انتها نازک شود.

اصلاح کردن ابرو
حالا که این قوانین را یاد گرفتید می‌توانید در برداشتن ابروهایتان موفق‌تر باشید. با این حال، نکات چند نکته دیگر را نیز باید بدانید:

۱- پیش از اصلاح ابرو، پوست خود را آماده نمایید. یک تکه پنبه را به تقویت کننده یا منقبض کننده پوست آغشته کرده و به روی ابرو‌ها بمالید.

۲- ابروهایتان را با یک برس کوچک مثل مسواک به حالت طبیعی برس بکشید. موهای ابرو را بسمت بالا شانه کرده و موهای بلندرا کوتاه کنید. موهایی که خارج از خط الگو می‌باشند را با موچین و یا بند انداختن کنید.

۳- از موچین جنس خوب و دارای لبه‌های نازک و کیپ استفاده کنید تا به هنگام برداشتن ابرو، باعث شکستن موی ابرو نشود.

۴- موچین را با زاویه ۴۵ درجه نگه داشته و سپس موهای زیر خط ابرو‌ها را بردارید. موهای ابرو را در جهت رشد مو‌ها بیرون بکشید. ابتدا از وسط ابرو، بالای بینی، شروع کنید تا به درد آن عادت کنید. چون این قسمت از پوست نسبت به پوست بالای چشم حساسیت کمتری دارد.. برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهید.

۵- اگر می‌خواهید چهره بازتری داشته باشید فاصله ابرو‌ها را کمی بیشتر کنید و اگر چشمان کشیده می‌خواهید بگذارید ابرو‌هایتان به هم نزدیک‌تر باشند.

۶- درپایان کار، یک پارچه لطیف سرد روی ابرو‌هایتان بگذارید تا سرخی پوست را کاهش دهد. اگر درد این کار زیاد بود قبل از ادامه مقداری خمیر دندان بر روی ابرویتان بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. این کار حالت بیحسی به پوست می‌دهد.

۷- بهترین حالت چک کردن ابرو‌ها بعد از برداشتن آن با چشمان بسته است که مسلما توسط شخص ثالث می‌توان انجام داد. ابرو‌ها باید به نسبت شکل صورت برداشته شوند نه به توصیه دوستان یا دنباله‌روی از مد.

۸- نواحی کم پشت ابرو که خالی به نظر می‌رسد را با یک مداد تیزشده ابرو پر کنید. مداد را خیلی کم‌رنگ و سطحی بر روی ابرو بکشید و با حرکات سریع روی موهای ابرو حرکت دهید. پودر ابرو ظاهری طبیعی‌تر به ابروهای شما می‌دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهای روی ابرو را پاک کنید.

۹- اگر به رنگ کردن ابرو علاقه‌مندید رنگ ابرو باید از رنگ مو دو درجه روشن‌تر باشد و اگر موهای شما بلوند باشد برعکس باید دو درجه تیره‌تر باشد. مدادهای آرایشی ابرو معمولا به رنگهای قهوه‌ای روشن، متوسط، تیره، زغالی، سیاه و جگری تیره هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.19577s, 18q