سیگار کشیدن چهره نوزادان را تغییر می دهد!

۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۱۷:۱۵ - کد خبر: 143220

سلامت نیوز: گفتن از تأثیرات منفی سیگار بر سلامت زنان و باردار و جنینشان موضوع جدید نیست، ولی سیگار تنها سلامت جسمی جنین را تحت تأثیر قرار می دهد؟ به نظر شما رفتار یا حتی ظاهر جنین می تواند متأثر از دود سیگار باشد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، هیچ گاه فکر می کردید که اثرات مخرب سیگار را بتوان از روی چهره نوزادن خواند. آخرین تحقیقات انجام شده در مورد اثرات سیگار بر روی جنین نتایج جالبی به دنبال داشت، بر این اساس: نوزادانی که در مادرشان در طول دوران بارداری سیگار می کشیدند حرکت صورتی بیشتری دارند، حرکتی که به طور ویژه در زبان آنها دیده می شود. در واقع سیگار کشیدن رشد سیستم عصبی مرکزی جنین را که مسئول کنترل حرکات کلی بدن و به ویژه حرکات صورت است مختل می کند.

یافته های به دست آمده این تحقیق به نوعی ادامه دهنده مطالعات پیشین است که سیگار کشیدن را موجب تأخیر در فرایند یادگیری زبان می دانستند. برای دست یابی به این یافته ها دانشمندان 20 جنین که 24 تا 36 هفته را مورد مشادهده قرار دادند، برخی از این جنین ها متعلق به مادرانی بودند که روزانه 14 سیگار می کشیدند و باقی مادرانشان سیگاری نبودند. تمامی جنین هایی که مادری سیگاری داشتند، حرکات زبان و صورتشان درون رحم بیش از حد نرمال بوده است. بنابراین سیگار کشیدن علاوه بر اینکه با کاهش اکسیژن مورد نیاز جنین سلامت جسمانی او را به خطر می اندازد بر حرکات چهره او نیز به شدت اثر گذار است.

منبع natureworldnews


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.397s, 19q