روایت هاشمی از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارت بهداشت در سال 94

۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۱۷:۲۰ - کد خبر: 143222

سلامت نیوز: وزیر بهداشت سلامت را یکی از اولویت‌های مهم در کنار امنیت دانست و گفت: سلامت هزینه‌بر است و این هزینه به معنی هدر دادن سرمایه و پول نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی بر مراقبت از دستاوردهای طرح تحول سلامت که رضایتمندی مردم را همراه داشت، در سال جدید تاکید کرد و گفت: لازم است ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سال 94 با کیفیت بیشتری در اختیار مردم قرار گیرد و اشکالات و نقایص کار برطرف شود.

وزیر بهداشت، با تاکید بر همکاری بیمه‌ها به منظور کاهش هزینه‌های درمانی، گفت: لازم است اقدامات سال 93 در سال جدید با خطای کمتری ادامه یابد.

وی در ادامه ضمن اشاره به استمرار خدمات بسته بهداشت دهان و دندان تا پایه ششم دبستان در سال 94، افزود: چنانچه همکاری‌های بیمه‌ها ادامه یابد، مردم می‌توانند با هزینه‌های منطقی خدمات دندانپزشکی را دریافت کنند.

توجه به بهداشت محیط، مهم‌ترین ماموریت سال 94

هاشمی همچنین، توجه به بهداشت محیط و مواد مصرفی در مراکز عرضه مواد غذایی را از ماموریت‌های مهم در حوزه بهداشت در سال 94 بیان کرد.

وی در ادامه، بر نظارت بر تعرفه‌ها، جلوگیری از اجحاف در حق مردم در هزینه‌های درمانی و سودجویی در سال 94 تاکید کرد.

بنابر اعلام وب‌دا، هاشمی یکی از اقدامات موثر در طرح تحول سلامت را ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها بیان کرد و گفت: ارتقا و گسترش اورژانس بیمارستانی و افزایش تخت‌های CCU و ICU از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال 94 است که امیدواریم با همکاری نهادها و بخش خصوصی بتوانیم فعالیت تعداد قابل توجهی تخت را شروع کنیم.

وزیر بهداشت همچنین بر ساخت بیمارستان منطبق با استاندارد جهانی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر معماری و ساخت و ساز بیمارستان به صورت سنتی است که لازم است به منظور افزایش میزان رضایتمندی بیماران، ساخت و ساز بیمارستان‌ها از حالت سنتی به استاندارد جهانی تغییر شکل یابد.

وی سرمایه‌گذاری برای زیر‌ساخت‌ها و توجه به عدالت در توسعه خدمات درمانی در سراسر کشور را یکی دیگر از کارهای مهم در سال 94 بیان کرد.

وزیر بهداشت همچنین ابراز امیدواری کرد تا در سال 94 در حوزه ناباروری، اعصاب و روان و بیماران صعب‌العلاج به تصمیمات و سیاست‌های اخذ شده در این راستا، جامه عمل پوشانده شود.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در حوزه ناباروری صندوقی با حجم پولی مناسب ایجاد کنیم تا افرادی که به دلیل هزینه‌های بالای درمان ناباروری به دنبال درمان نمی‌روند، از این صندوق استفاده کنند.

سرمایه گذاری در سلامت و پایداری در اقتصاد و امنیت

هاشمی همچنین بر تحت پوشش بیمه قرار دادن داروهای بیماری‌های مزمن اعصاب و روان تاکید کرد و گفت: لازم است افرادی را مجاب به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنیم و از خیرین می‌خواهیم تا در این راستا به دولت کمک کنند.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه سلامت یکی از اولویت‌های مهم در کنار امنیت و حتی مهم‌تر از امنیت است، افزود: سلامت هزینه‌بر است و این هزینه به معنی هدر دادن سرمایه و پول نیست.

به گفته وی، سرمایه‌گذاری در بخش سلامت موجب پایداری در اقتصاد و امنیت می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24619s, 18q