هشدار رييس كميته ايمني شوراي شهر:

شرايط آموزشي كودكان بي‌سرپرست استاندارد نيست

۱۳۹۴/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 143235
شرايط آموزشي كودكان بي‌سرپرست استاندارد نيست

سلامت نیوز: معصومه‌آباد، رييس كميته ايمني شوراي شهر با اشاره به وضعيت نابسامان كودكاني كه در مراكز تحت پوشش موسسات مردم‌نهاد تحصيل مي‌كنند، گفت: در بازديد‌هايي كه از اين مراكز داشتم به دليل نبود امكانات و حمايت‌هاي لازم با فضاي‌هاي آموزشي مواجه شدم كه به هيچ عنوان براي تحصيل و شيوه‌هاي تحصيلي كودكان و نوجوانان مناسب نبود.

به گزارش سیلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد، وي افزود: البته اينكه اين مراكز به فكر ساماندهي و كمك به كودكان بي‌سرپرست و بدسرپرست و تحصيل آنها هستند كار پسنديده‌يي است، ولي بايد اين حمايت به‌گونه‌يي باشد كه تاثيرگذاربوده و با حداقل‌هاي آموزش تطابق داشته باشد. آباد با تاكيد براينكه در بازديدهاي خود اين مراكز را فاقد استانداردهاي آموزشي مناسب ديده است گفت: به همين دليل طي نامه‌يي به وزير آموزش و پرورش و ارايه گزارشي از مشاهدات خود، خواستار رسيدگي به وضعيت اين مراكز آموزشي شدم. رييس كميته ايمني با اشاره به اينكه به نظر مي‌رسد آموزش و پرورش هيچ گونه نظارتي برعملكرد مراكز آموزشي تحت پوشش NGO‌ها ندارد، گفت: اميدوارم وزير آموزش و پرورش كه نشان داده نسبت به وضعيت تحصيلي كودكان بي‌سرپرست حساسيت ويژه‌اي دارد، دراين مقوله نيز با جديت، وضعيت اين مراكز را پيگيري و ساماندهي كند.


آباد همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با تاييد پايين آمدن سن دختران و زنان خياباني دركشور به خصوص درتهران گفت: واقعيت اين است كه آمار زنان و دختران خياباني به شكل نگران‌كننده‌يي رو به افزايش است و چنانچه فكري براي آنها نشود مي‌تواند به بحراني براي شهرهاي بزرگ به خصوص براي پايتخت بدل شود. اين فعال حوزه زنان و كودكان درادامه گفت: از سويي پايين آمدن سن دختران خياباني نيز عاملي شده تا اين هشدار بيشتر جلوه كند و مسوولان را به چالش بيشتري بكشد.

رييس كميته ايمني شوراي شهر خطاب به خانواده‌ها گفت: مشكل اصلي ما دراين مقوله بحث فرهنگي است چرا كه درفرهنگ ما اگر دختري خطايي بكند يا يك شب را در بيرون از خانه باشد، از ديد خانواده شخص منفوري تلقي مي‌شود و ديگر خانواده پذيراي وي نخواهد بود درحالي كه با كار كردن روي فرهنگ خانواده‌هاي ايراني بايد به آنها اين موضوع را متذكر شد كه اگر دخترشان اصلاح شود و بخواهد به جامعه باز‌گردد، بهترين نقطه براي اصلاح و تربيت وي، كانون گرم خانواده‌هاست. وي در پايان از تمامي مسوولان و دست اندركاران نهادها و سازمان‌هاي مرتبط خواست در اقدامي هماهنگ و با بسيج تمامي امكانات فكري بايد به رويارويي با اين پديده شوم و آفت خطرناك جامعه رفت و دراين راه از خود مردم و اقشار مختلف جامعه نيز استفاده كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79765s, 19q