چگونه پيري را از خود برانيم؟

۱۳۸۷/۱۰/۱۱ - ۰۸:۴۶ - کد خبر: 14332
چگونه پيري را از خود برانيم؟
در اين پژوهش محققان با توجه به نتايج يافته‌هاي اخير خود 5 راهكار ساده را براي افزايش طول عمر ارائه كرده‌اند كه در اين مقاله به آنها اشاره مي‌شود:

- به دنبال گياه‌خواري برويد:

در پژوهشي از مبتلايان به سرطان پروستات خواسته شد كه تنها 10 درصد از كالري و چربي روزانه را مصرف كرده و خيلي كم مواد قندي مصرف كنند و در عوض از سبزيجات، سبزيجات بنشني ميوه‌ها و غلات سبوس دار استفاده نمايند.

همچنين به آنها اجازه داده شد كه به جاي ماهي تن از مكمل‌هاي روغن ماهي مصرف كنند. به گفته محققان؛ نتايج تحقيقات نشان داد كه مصرف بيشتر مواد غذايي گياهي، پيري را به تعويق مي‌اندازد.

- ورزش و تمرينات بدني را به طور منظم انجام دهيد:

افرادي كه عادت به بي تحركي و نشستن مداوم دارند سريع‌تر پير مي‌شوند و خطر مرگ زودهنگام در آنها افزايش مي‌يابد. اما در عوض افرادي كه حداقل به مدت 30 دقيقه در هر روز و شش يا هفت روز در هفته ورزش‌هايي مثل شنا، دوچرخه سواري يا دويدن انجام مي‌دهند عمر طولاني‌تري همراه با سلامتي دارند.

- سيگار نكشيد:

در مطالعه هاروارد مقايسه بين زنان غيرسيگاري و زناني كه 15 نخ سيگار يا بيشتر در روز دود مي‌كردند نشان داد؛ سيگار خطر ابتلا به بيماري قلب و سرطان را تشديد كرده و به اين ترتيب طول عمر افراد را كاهش مي‌دهد.

- از مصرف مشروبات پرهيز كنيد:

به گزارش ایسنا، به گفته محققان؛ مصرف مشروبات الكلي نيز مانند سيگار مضر است و باعث كاهش طول عمر افراد مي‌شود.

- وزن خود را در حد سلامتي نگهداريد:

در حالي كه برخي از مطالعات به محدوديت شديد كالري و لاغري شديد براي افزايش طول عمر اشاره مي‌كنند اما يافته‌هاي محققان هاروارد نشان مي‌دهد كه براي حفظ سلامت و طول عمر وزن بايد در حد طبيعي نگه داشته شود، تحقيقات نشان مي‌دهد كه اگر شاخص توده بدني به بيش از 25 برسد خطر مرگ افزايش پيدا مي‌كند.

با رعايت اين فاكتورها نه تنها مي‌توان طول عمر را اضافه كرد بلكه درعين حال نيز مي‌توان در تمام مدت حيات در سلامتي جسمي و رواني بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.85327s, 19q