فعالیت ها در حوزه دارو دولت را نجات داد

۱۳۹۴/۰۱/۱۶ - ۱۶:۵۱ - کد خبر: 143331

سلامت نیوز:وزیر بهداشت، اظهارداشت: فعالیت های سازمان غذا و دارو به خصوص در حوزه دارو، دولت را نجات داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سیدحسن هاشمی به مناسبت آغاز سال جدید از سازمان غذا و دارو بازدید کرد.

وی در سخنانی ضمن تبریک سال جدید و ارزوی شروع سالی خوب برای آنها از تلاش های دولت و شخص رئیس جمهور تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود در این سال گره هایی که در مسیر رشد ایران اسلامی وجود دارد، بازد شود.

وزیر بهداشت در ادامه خطاب به مسئولان سازمان غذا و دارو، گفت: فعالیت های شما در حوزه غذا و دارو و خصوصا دارو، کار بسیار مهمی بود که دولت را حمایت کرد و نجات داد.
هاشمی با بیان اینکه تنوع افکاری که در جامعه وجود دارد هیچگاه موجب می شود که هیچگاه همه ما را تایید نکنند افزود: با این وجود نباید از قدر ناشناسی ها ناراحت شد.

وی تصریح کرد: هرجا مسائل مالی وجود دارد همواره در حاشیه آن حرف و حدیث هم وجود داشته و دارد و با توجه به اینکه دارو زمینه تجاری گسترده ای دارد و عنان همه جوانب آن در اختیار ما نیست ممکن است در برخی بخشهای آن نیز آلودگی وجود داشته باشد اما آنچه مهم است اینکه ما موظفیم تلاش کنیم مسیر را درست انتخاب نموده و به سمت کارهای بزرگ پیش برویم.

هاشمی با بیان اینکه در سال جاری حتما باید فشارهای مختلفی که روی مردم وجود دارد کاهش پیدا کند عنوان کرد: برای دولت آسایش مردم خیلی مهم است و علی رغم کارشکنی های برخی مرتجعین منطقه و اسرائیل اگر مذاکرات به نتیجه برسد و گشایش قطعی ایجاد شود هم یکسال طول می کشد تا نتایج آن در غذا وداروی مردم دیده شود لذا امسال سال راحتی نیست.

وزیر بهداشت گفت: اگر بخواهیم صرف جویی بکنیم این صرفه جویی باید در رقابتی و شفافیت قیمت ها باشد در عین حال باید توجه داشت که لیست مان را مطول نکنیم.

وی همچنین ابراز امیدواری نمود امسال با انجمن ها نیز هماهنگی های لازم صورت بپذیرد تا حوزه دارو فعال نگه داشته شود اگر این اتفاق رخ دهد از این طریق می شود صرفه جویی خوبی داشت.

وزیر بهداشت در خصوص کمک به مناطق محروم نیز گفت: شما چگونگی اجام این مساعدت ها را بهتر از ما می دانید پس باید از دستاوردهای مهمی که در حوزه دارو انجام شده خیلی مراقبت نمود. نباید بگذاریم کارهای مثبتی که صورت گرفته نیمه کاره رها شود دولت همواره از این بخش آسیب دیده است خوشحالیم که در این یک و نیم سال که از عمر دولت می گذرد مراقبت لازم توسط شما اتخاذ شد.

هاشمی در بین مدیران ارشد سازمان غذا و دارو در حوزه غذا هم قول را داد که در بخش نظارتی نیرو و منابع مورد نیاز را در اختیار قرار ده.

وی همچنین با بیان اینکه برنامه سال جاری وزارت بهداشت نظارت است، خاطر نشان نمود: توجه به کیفیت خیلی مهم است مردم از ما انتظار داردند در زمینه نظارت پررنگ تر ظاهر شویم. باید از طریق تشدید نظارتها کیفیت را ارتقاء بخشیم و هم صرفه جویی کنیم.

وزیر بهداشت در پایان گفت: امیدواریم در سال جدید، جدی تر از سال گذشته فعالیت هایمان را دنبال کنیم همچنین امیدواریم این نشاطی که به تدریج در جامعه ایجاد شده است با عملکرد مثبت شما مضاعف شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12953s, 18q