در گزارش انجمن رژيم غذايي آمريكا تاكيد شد:

با تغيير در تغذيه، سلامت قلب خود را تضمين كنيد

۱۳۸۷/۱۰/۱۱ - ۰۸:۴۹ - کد خبر: 14334
با تغيير در تغذيه، سلامت قلب خود را تضمين كنيد
متخصصان تغذيه تاكيد كردند: در ازاي هر وعده غذايي كه غلات سبوس دار مصرف شود خطر بروز مشكلات قلبي تا هفت درصد كاهش مي‌يابد.

اين پژوهش روي زنان و مردان سفيد پوست و آمريكايي آفريقايي تبار در آمريكا صورت گرفته است.

دكتر جنيفر نتلتون، پژوهشگر مركز علوم بهداشتي دانشگاه تگزاس در هوستون دراين باره خاطرنشان كرد: در عوض در ازاي هر وعده مصرف لبنيات پرچرب و تخم مرغ خطر بروز بيماري قلبي به ترتيب هشت و 23 درصد بيشتر مي‌شود.

اين محقق تغذيه در ادامه تاكيد كرد: بايد يادآور شد كه مصرف غلات سفيد، ماست پرچرب و تخم مرغ اگر به طور هرازگاهي باشد خطري متوجه قلب نمي‌شود اما اگر مصرف اين مواد به صورت يك الگوي دائمي در رژيم غذايي روزانه تثبيت شود و جزو عادات تغذيه‌اي فرد درآيد، خطرناك است و سلامت قلب را تهديد مي‌كند.

نارسايي قلبي يك بيماري مزمن است كه در آن قلب به تدريج توانايي خود را در پمپاژ موثر و صحيح خون از دست مي‌دهد و به اين ترتيب اكسيژن كافي به اعضاي بدن نخواهد رسيد.

در اين تحقيق كه حدود 13 سال به طول انجاميد رژيم غذايي 14 هزار و 153 فرد بالغ از گروه سني 45 تا 64 سال مورد مطالعه و ارزيابي قرار گرفت.

گزارش نتايج مطالعه روي اين افراد در مجله انجمن رژيم غذايي آمريكا منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، در پايان محققان با در نظر گرفتن ساير فاكتورهاي خطرزا مانند مصرف كالري، الگوي زندگي، بيماريهاي قلبي عروقي، ديابت و فشار خون بالا دريافتند: با تغيير در رژيم غذايي مي‌توان مانع از بروز نارسايي قلبي شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.33201s, 18q