بان کی مون:غذای آلوده منجر به 200 نوع بیماری میشود

۱۳۹۴/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 143389

سلامت نیوز: به گزارش سلامت نیوز دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی سلامت، 7 آوریل 2015 برابر با 18 فروردین ماه جاری ضمن اعلام اینکه غذای آلوده موجب 200 نوع بیماری می شود، گفت همه ما نقشی برای حفظ سلامت غذا از مزرعه تا سفره داریم.

در پیام بان کی مون آمده غذای آلوده به باکتری ها، ویروس ها، انگل ها یا مواد شیمیایی باعث 200 نوع بیماری از اسهال گرفته تا سرطان می گردد.

وی می گوید تهدیدات بالقوه جدید علیه ایمنی غذا در تمامی اوقات در حال ظهور است. تغییرات در روش های تولید، توزیع و مصرف غذا، پیدایش باکتری های مقاوم و افزایش سفرها و تجارت موجب دشواری در مدیریت عوامل بیماری همچنین آلودگی ذخیره غذایی می شود.

دبیرکل اظهار داشت مصرف غذای ناسالم عمدتا گزارش نمی شود و غالبا مشکلی نادیده گرفته در جهان است. ایشان گفت با در نظر داشتن گستره زنجیره عرضه غذا در سراسر جهان، نیاز به تقویت نظام ایمنی غذا در میان کشور ها حیاتی تر می شود.

بان کی مون می افزاید به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت در روز جهانی سلامت از همه کشورها و نقش آفرینان می خواهد ایمنی غذا از مزرعه تا سفره و هر جا بین این دو را بهبود بخشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.58871s, 18q