كشف روشي جديد براي مقابله با بيماري آلزايمر

۱۳۸۷/۱۰/۱۱ - ۱۰:۰۸ - کد خبر: 14361
كشف روشي جديد براي مقابله با بيماري آلزايمر
‌محققان دانشكده پزشكي فين برگ در شيكاگو دريافته‌اند؛ با تقويت جريان خون در مغز مي‌توان ابتلا به آلزايمر را به تاخير انداخت و يا از بروز اين بيماري جلوگيري كرد.

بر اساس نتايج اين تحقيق؛ كاهش قند مغز كه از طريق خون حمل مي‌شود و به اين عنصر حياتي مي‌رسد ظاهرا يك پروسه بيوشيميايي را مورد هدف قرار مي‌دهد كه نتيجه آن بروز آلزايمر است.

دكتر روبرت واسار، سرپرست تيم پژوهشي اين دانشكده خاطرنشان ساخت: همزمان با بالا رفتن سن، مغز انسان شروع به تحليل رفتن و كوچك‌تر شدن مي‌كند كه يك راه كار ساده براي جلوگيري از بروز اين پديده ورزش كردن و درعين حال كنترل كلسترول و فشار خون بويژه در صورت افزايش سن است.

اما اين محققان تاكيد كردند: براي افرادي كه در حال حاضر علائم بيماري را دارند يك روش مقابله با پيشرفت آن، تقويت جريان خون در مغز است.

وقتي ميزان گلوكز در مغز كم شود توليد آنزيمي افزايش مي‌يابد كه اين آنزيم به نوبه خود باعث افزايش توليد دسته‌هاي پروتئيني به هم چسبيده مي‌شود. به گفته متخصصان؛ اين دسته‌هاي پروتئيني نشانه بيماري آلزايمر هستند.

آلزايمر يك اختلال مغزي است كه مشخصه اصلي آن رو به زوال رفتن تدريجي توانايي‌هاي ذهني است.

اين بيماري در حال حاضر غيرقابل درمان است و درمان فقط براي بهبود علائم انجام مي‌شود اما محققان تلاش مي‌كنند تا درمان قطعي آن را پيدا كنند.

به گزارش ایسنا، نتايج اين پژوهش در مجله نورون به چاپ رسيده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.18237s, 18q