خرما چربي شکن طبيعي

۱۳۹۴/۰۱/۱۹ - ۱۱:۰۵ - کد خبر: 143625
خرما چربي شکن طبيعي

سلامت نیوز:خرما سرشار از ويتامين، کلسيم و آهن طبيعي است و مي تواند کم خوني را درمان کند. اين ماده غذايي سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند و باعث ارتقاي سلامت بدن مي شود. جالب است بدانيد خرما در کاهش وزن نيز نقش دارد؛ اما چگونه؟

* چربي شکن: به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، مواد متعددي مانند پتاسيم و سولفور در خرما وجود دارد که نه تنها سلامت قلب را حفظ مي کند بلکه به روند شکستن چربي در بدن نيز کمک مي کند. براي افزايش ميزان متابوليک و کاهش وزن، صبح ها خرما مصرف کنيد.

* خرما به دليل غني بودن از ويتامين و ماده کاني و فيبرهاي قابل حل و غيرقابل حل، باعث احساس سيري و مانع از پرخوري مي شود.

* خاصيت ملين دارد: يبوست را درمان مي کند. سيستم گوارش را سالم نگه مي دارد و روند سوخت و ساز بدن را افزايش مي دهد. در نتيجه باعث کاهش وزن مي شود.

* سيستم هاضمه را تحريک مي کند: خرما حاوي نيکوتين است که مشکلات گوارشي و روده را درمان مي کند. باکتري مفيد را افزايش مي دهد و باکتري مضر را از بين مي برد. با بهبود دادن عملکرد سيستم هاضمه، باعث کاهش وزن مي شود.

* کم کالري و سرشار از انرژي است: قندهاي طبيعي در آن مانند فروکتوز و گلوکز انرژي مورد نياز بدن را تامين مي کند.

* عاري از کلسترول و چربي هاي ترانس است: اين دو عامل باعث افزايش وزن مي شود. خرما عاري از چربي و سرشار از ماده مغذي است اما باعث کاهش کالري مي شود.

* خواب آلودگي مفرط را برطرف مي کند: مصرف خرما بر خلاف غذاهاي سنگين که باعث خواب آلودگي مي شود، احساس نشاط و انرژي ايجاد مي کند بنابراين فعال مي مانيد و وزن بيشتري کم مي کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72188s, 19q