هنوز تعرفه‌های پزشکی هیچ افزایشی ندارد

۱۳۹۴/۰۱/۱۹ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 143649

سلامت نیوز: مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: هیچ گونه افزایش تعرفه ای در بخش دولتی و خصوصی در سال جدید نداشته‌ایم و این افزایش باید در هیأت وزیران به تصویب برسد و از طریق وزارت بهداشت ابلاغ شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محمد حسین میردهقان با تکذیب افزایش تعرفه ها افزود: هرگونه افزایش تعرفه منوط به مصوبه هیأت وزیران است و هیچ فرد یا سازمانی مجاز به افزایش تعرفه ها نیست و این اقدام نوعی تخلف است و از نظر قانونی تنها وزارت بهداشت باید مصوبه هیأت وزیران را ابلاغ کند تا این افزایش صورت گیرد.

وی گفت: در بخش دولتی و خصوصی هیچ افزایش تعرفه‌ای نداشته‌ایم و اگر هم اتفاق افتاده باشد بر خلاف مقررات است و هیچ مرکز درمانی حق چنین کاری را ندارد. چون هیأت وزیران هنوز آن را تصویب و ابلاغ نکرده است.

وی همچنین زمان تصویب و ابلاغ افزایش تعرفه پزشکی را تا پایان فروردین تخمین زد و گفت: افزایش تعرفه ها برای پرونده های بیمه‌ها و مطالبات آنها از اول فروردین سال جاری محاسبه خواهد شد.

پیش تر محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرده بود: پیشنهاد افزایش حدود ۱۵‌‌درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال ۹۴، اواخر سال گذشته از شورای عالی بیمه به هیأت دولت ارسال شد اما هنوز این تعرفه‌ها در دولت بررسی و تصویب نشده است و در مورد تعرفه‌های پزشکی سال‌۹۴ مصوبه‌ای در دولت نداریم و قرار است در جلسه هیأت دولت پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی که در حدود تورم پیشنهاد شده، بررسی و تصویب شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.49626s, 19q