نايب رئيس انجمن جراحان پلاستيک ايران:

کمپوت آناناس تاثيري در بهبود جراحات پس از عمل ندارد

۱۳۸۷/۱۰/۱۱ - ۱۰:۱۴ - کد خبر: 14366
کمپوت آناناس تاثيري در بهبود جراحات پس از عمل ندارد
دکترعبدالجليل کلانترهرندي، متخصص جراحي پلاستيک با بيان اين مطلب در گفت وگو با ایسنا خاطرنشان كرد: کمپوت آناناس برخلاف تصورعامه مردم نمي‌تواند در سلامتي فردي که عمل جراحي انجام داده است تاثيرگذار باشد بلکه استفاده از آب و ميوه‌هاي تازه بهترين جايگزين براي اين امر به شمار مي‌آيد.

نايب رئيس انجمن جراحان پلاستيک ايران در اين باره گفت: از آنجا که محصولات کنسرو شده داراي مواد نگهدارنده هستند و در ترکيبات آنها از مواد افزودني استفاده شده است نمي‌توانند خواص ميوه‌هاي تازه را دارا باشند. همچنين آناناس داراي بسياري مواد غذايي مناسب از جمله ويتامين C است که با مدت زمان طولاني طي شده از تهيه آن و حرارت ناشي از پخت آن، اين مواد از بين مي‌روند.

دکتر کلانترهرندي در ادامه به ايسنا گفت: همچنين از آنجا که شرايط توليد کمپوت براي ما مجهول است و نمي‌دانيم از چه نوع حرارت يا اشعه‌اي براي تهيه آن استفاده شده است، بنابراين ماده مناسبي براي استفاده پس از عمل نخواهد بود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در ادامه با اشاره به سرطان زا بودن مواد نگهدارنده و عدم استفاده از غذاي آماده و کنسروي تا حد امکان جهت جلوگيري از مصرف اين مواد توصيه کرد: بنابراين آن چه که از زمان توليد آن مدت زمان زيادي سپري ‌شود، در سلامت آن جاي سئوال خواهد بود لذا تمام افراد به ويژه افرادي که اعمال جراحي از جمله زيبايي مثل جراحي بيني را انجام داده‌اند بهتر است از ميوه‌هاي تازه و آب سالم استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41842s, 18q