براي حفظ محيط زيست تلاش كنيم

۱۳۹۴/۰۱/۲۰ - ۰۹:۴۵ - کد خبر: 143738

سلامت نیوز:متاسفانه در برهه اي از زمان، مديران در تقسيمات كشوري اشتباه كردند و مدتي مازيچال را جزو عباس آباد كردند و كمي بعد هم تنكابن. اما مازيچال براي كلاردشت است. همين اشتباه هم راه سودجويان را باز كرد آنها وارد منطقه شدند تا از جنگل سوءاستفاده كنند. ويلاهاي آنچناني ساختند، دنبال انتقال برق، لوله آب و فاضلاب، جاده كشي و آسفالت هستند تا اين منطقه بكر را نابود كنند و از بين ببرند.

به گزارش سلامت نیوز، احمد قاسمي لاشكي نماینده مجلس در روزنامه اعتماد نوشت: مازيچال، زيبا و كم نظير است و در منطقه نظير ندارد. جنگلي بكر كه كافي است يك بار از آن گذر كني تا براي هميشه در خاطرت بماند. هرمسافري كه از مازيچال گذشته و هر صاحب نظري، خاطراتي خوش و لحظاتي با ارزش در اين جنگل داشته و از نظر گردشگري، يكي از كمياب ترين مناطق ايران است. از طرف ديگر، مردم كلاردشت هم با اين جنگل زندگي كرده اند: دامداران در آن رفت و آمد مي كنند و مردم هم براي گشت و گذار و فراغت به آن سر مي زنند. همه اينها باعث مي شود تا مازيچال، نه تنها يك سرمايه محلي براي اهالي كلاردشت باشد كه يك سرمايه ملي بزرگ باشد و همه براي نجات آن آستين بالابزنند.

متاسفانه در برهه اي از زمان، مديران در تقسيمات كشوري اشتباه كردند و مدتي مازيچال را جزو عباس آباد كردند و كمي بعد هم تنكابن. اما مازيچال براي كلاردشت است. همين اشتباه هم راه سودجويان را باز كرد آنها وارد منطقه شدند تا از جنگل سوءاستفاده كنند. ويلاهاي آنچناني ساختند، دنبال انتقال برق، لوله آب و فاضلاب، جاده كشي و آسفالت هستند تا اين منطقه بكر را نابود كنند و از بين ببرند.

به نظرم همه ما بايد، سخنان اخير مقام معظم رهبري درباره حفظ محيط زيست را فصل الخطاب قرار دهيم و همه براي نجات مازيچال، هر قدمي كه ممكن است ، برداريم. مديران و مسوولان استاني بايد خطاهاي گذشته را جبران كنند و به سادگي از مساله مازيچال نگذرند. همه بايد بدانند كه در مقابل حفظ مازيچال مسوول هستند و اگر اين جنگل از دست برود، بايد در مقابل مردم ايران پاسخگو باشند. مقامات استاني، مديران قوه قضايه، سربازان گمنام وزارت اطلاعات بايد به اين مساله ورود پيدا كنند و مقابل سودجويان بايستند.

سازمان منابع ملي بايد حواسش به مازيچال باشد و براي حفظ آن برنامه ريزي داشته باشند، نه اينكه دست در دست اشرار بگذارند. از معصومه ابتكار، رييس سازمان محيط زيست هم مي خواهيم كه براي مازيچال و اين پرونده برنامه ريزي كنند. تا امروز هركاري از دستمان برآمده انجام داده ايم: هرجا نياز به مكاتبه، جلسه و نياز به حضور بوده، كوتاهي نكرديم و نمي كنيم. ما تلاش مي كنيم كه در كنار مردم كلاردشت و تمام ايرانياني باشيم كه جنگل مازيچال، براي آنها دغدغه اي بزرگ است و قول مي دهيم كه براي نجات آن، هركاري كه لازم باشد انجام دهيم و از اين وظيفه كوتاهي نكنيم. به جز مازيچال، حفظ محيط زيست و منابع طبيعي، مهم ترين وظيفه اي است كه اين روزها به عهده همه ماست.
پي نوشت: رييس جمهور صبح ديروز در جلسه هيات دولت نسبت به طرح احياي ٥٠ هزار هكتار از اراضي كشاورزي تاكيد كرد و در ادامه درباره اهميت حفظ محيط زيست و همراهي مردم گفت: «جنگل هايي كه مورد تردد مردم بوده است، بهتر محافظت شده است: بنابراين دولت بايد حفظ جنگل و محيط زيست را به مردم واگذار كند و خود نظارت كلي بر آن داشته باشد». همزمان با اين صحبت ها، با نماينده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شوراي اسلامي، درباره جنگل مازيچال صحبت كرديم: جنگلي كه اين روزها در خطر است و كمي قبل از عيد ١٣٠ نفر از هنرمندان در نامه اي به رييس جمهور از او خواستند تا با اعلام اين جنگل، به عنوان سرزمين دست نخورده، خطر سودجويان و دلالان اقتصادي را از بين ببرد.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37093s, 19q