80 درصد تبلیغات رسانه ای درحوزه سلامت کاذب است

۱۳۸۷/۱۰/۱۴ - ۱۴:۱۷ - کد خبر: 14375
80 درصد تبلیغات رسانه ای درحوزه سلامت کاذب است

کامران کاظم زاده در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت : متاسفانه تبلیغات پزشکی و ارانه خدمات بهداشتی و درمانی درحوزه سلامت به شکل لجام گسیخته و بی برنامه ای در رسانه ها به ویژه مطبوعات به چشم می خورد که اکثر آنها پایه علمی نداشته و صرفا جنبه تبلیغاتی و تجاری دارند لذا عدم ساماندهی این تبلیغات قطعا سلامت افراد جامعه را تهدید می کند و به ترویج فرهنگ غلط در این حوزه می انجامد.

مدیر رادیو سلامت گفت : برنامه زاویه پنهان یکی از آیتم های رادیو سلامت این موضوع را دستمایه خود قرار داد و به این سرمنشاء رسید که مرجع تصمیم گیرنده قاطعی در این زمینه وجود ندارد و در این حوزه به شدت دارای خلاء قانونی هستیم .

وی خاطر نشان کرد : رادیو سلامت همایش ساماندهی تبلیغات رسانه ای حوزه سلامت را به منظور بررسي عملکرد سازمان نظام پزشکي ، وزارت بهداشت ، وزارت ارشاد ، قوه قضائيه و مجلس شوراي اسلامي در اين زمينه 30 دی ماه برگزار می کند.

وی افزود : متاسفانه هر یک از دستگاها و وزارتخانه های ذی ربط سهم خود را در این موضوع می بیند و اقدامات آنها مکمل و هماهنگ با هم نیستند لذا امیدوارم این همایش بتواند خلاءها و موانع قانونی این معضل را شناسایی کند و با همفکری و همکاری دستگاهای ذی ربط ،گامی موثر در جهت ساماندهی تبلیغات در حوزه سلامت بردارد.

شایان ذکر است اين همايش در دو بخش اصلي شامل مسابقه و سخنراني و بخش فرعي شامل نمايشگاه و کارگاه و با حضور وزارت بهداشت ، وزارت ارشاد ، سازمان نظام پزشکي ، ستاد مبارزه با مواد مخدر ، مجلس شوراي اسلامي ، انجمن علمي و تخصصي پزشکي ، دانشگاههاي علوم پزشکي تهران ،ايران ، شهيد بهشتي و مطبوعات روز 30 دي برگزار مي شود .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.04756s, 18q