رئیس سازمان غذا و دارو تشریح کرد

وضعیت قیمت‌های دارویی در ایران پس از رفع تحریم‌ها

۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 143820
وضعیت قیمت‌های دارویی در ایران پس از رفع تحریم‌ها

سلامت نیوز: معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو؛ وضعیت قیمت‌های دارویی در ایران پس از رفع تحریم‌ها را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، رسول دیناروند، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در مورد بیانیه توافق هسته ای اظهار داشت: با توجه به تلاش‌های وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده در صورتیکه این بیانیه منجر به توافق شود قطعاً رفتارهای بین المللی نسبت به کشورمان تغییر خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه زیر ساخت‌های تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کشورمان بسیار خوب می باشد بعد از رفع تحریم‌ها شرکت‌های بزرگ بین المللی نیز در حوزه سلامت سرمایه گذاری خواهند کرد که تاثیر به‌سزائی در قیمت‌ها خواهد داشت و وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیز از سرمایه گذاران در حوزه سلامت استقبال خواهد کرد.

دیناروند عنوان کرد: با توجه به تحریم‌ها بحران دارویی در کشور نداریم و تامین دارو در شرایط تحریم نیز به خوبی و از طریق واسطه‌ها صورت می‌پذیرد و نقدینگی سنگینی نیز داشته است که امیدواریم بعد از توافق هسته ای نیاز به نقدینگی کمتر شود.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان در پاسخ به سوالی که آیا رفع تحریم‌ها بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر خواهد داشت، خاطرنشان کرد: قطعاً رفع تحریم‌ها بر قیمت‌های دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر مثبتی خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16044s, 18q