فیزیوتراپی،ضروری ترین اقدامات درمانی در سوختگی

۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 143831

سلامت نیوز:فیزیوتراپی در سوختگی بعد از ثابت شدن علائم حیاتی بیمار بسیار ضروری است و می تواند نقش پیشگیری از صدمات و درمان داشته باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، دکتر سیامک بشر دوست عضو گروه ترمیم نوری و مدیر اجرایی نشریه لیزر پزشکی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با اعلام این مطلب گفت: یکی از مهمترین مداخلات درمانی در سوختگی ها که از همان روزهای اول باید اجرا شود توانبخشی و فیزیوتراپی در سوختگی است .

در بیماری که دچار سوختگی شده در مرحله اول که علائم حیاتیش ثابت می شود باید عوارض سوختگی را به حداقل رساند وهر چه سریع تر درمان های فیزیوتراپی را آغاز کرد البته این درمان ها می تواند هم جنبه درمانی و هم پیشگیری داشته باشد مثلا در خصوص بیماری که در طی سوختگی قسمتی از پوستش را از دست داده می توان با لیزر و یا اشعه ماوراء بنفش پوست بیمار را ترمیم کرد.

وی افزود: معمولا در سوختگی ها، کوتاهی و یا چسبندگی برای بیمار اتفاق می افتد که برای جبران این مشکل باید آن موضع را در موقعیت های مختلف با دانش آناتومیک مناسب درمان کرد که در این درمان به عنوان یک فرآیند توانبخشی از اسپلینت یعنی محافظت کننده ای که از بیرون موضع را می کشد استفاده می شود که به تدریج مفصل را به حالت طبیعی برمی گرداند.

بشردوست با اشاره به اینکه بیشتر چسبندگی ها در سوختگی ها حالت خم شدگی ایجاد می کند تصریح کرد: به عنوان مثال می توان به چسبیدن چین ناحیه چانه به قسمت قدامی قفسه سینه یا کوتاه شدن گردن به سمت جلو اشاره کرد که برای پیشگیری از عوارض احتمالی از اسپلینت های شبانه استفاده می شود بنابراین به کمک توانبخشی می توان از عوارض احتمالی سوختگی پیشگیری کرد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.56586s, 19q