رشد کند زیست فناوری در عرصه صنعت

۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۱:۳۷ - کد خبر: 143834

سلامت نیوز:دبیر ستاد توسعه زیست فناوری کشور با اشاره به فعالیت بیش از 460 شرکت درحوزه زیست فناوری گفت: علی رغم رشد زیست‌فناوری در حوزه پزشکی، شاهد رشد چشمگیر زیست فناوری دربخش صنعت و کشاورزی نبوده ایم.


به گزارش دبیر خانه سومین جشنواره زیست فناوری ، دکتر مصطفی قانعی ضمن اعلام این خبر که سومین جشنواره زیست فناوری ایران همزمان با کنگره زیست فناوری از 31 اردیبهشت ماه به مدت سه روز در نمایشگاه بین‌المللی تهران سالن خلیج فارس برگزار می شود، درباره جایگاه این فناوری در کشور گفت: زیست فناوری در حیطه های مختلفی کاربرد دارد.


وی ادامه داد: رشد زیست فناوری در حوزه پزشکی و تولید دارو و همچنین بیوتکنولوژی قابل توجه است، اما سایر بخش ها ازجمله بخش صنعت و کشاورزی شاهد رشد و پیشرفت قابل ملاحظه ای نبوده ایم.


قانعی با بیان اینکه جشنواره پیش رو این فرصت را فراهم می کند که همه تولیدکنندگان، دستاوردهای خود را یکجا نمایش دهند. شاید بتوان گفت زیست فناوران درحوزه های مختلف هم خبر جدی از یکدیگر نداشتند، ولی میتوانند در این جشنواره تعامل مناسبی برقرار کنند.


دبیر ستاد توسعه زیست فناوری کشور افزود: در حال حاضر 460 شرکت در ایران درحوزه زیست فناوری مشغول فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه میزان صادرات در این شرکت ها چشمگیر نبوده است عنوان کرد: متاسفانه طی دو تا سه سال گذشته مشکلاتی در خصوص انتقال پول درپی نوسانات ارزی و تحریم ها وجود داشت و مانع صادرات بود اما اکنون شاهد روند مثبت تری دراین خصوص هستیم.


سومین جشنواره و همایش زیست فناوری ایران با شعار "زیست فناوری : امنیت غذایی، سلامت ، محیط زیست و توسعه پایدار توسط ستاد توسعه فناوری ج.ا.ا 31 تاردیبهشت تا 2 خرداد در نایشکاه بین المللی سالن خلیج فارس برگزار می شود علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.iranbiotechdc.ir مراجعه نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.31795s, 18q