چرا قبل از شنا کردن نبايد غذا خورد؟

۱۳۹۴/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 143842
چرا قبل از شنا کردن نبايد غذا خورد؟

سلامت نیوز: شايد شما هم شنيده باشيد که مادرها به بچه‌هاي‌شان مي‌گويند تا نيم ساعت (يا يک ساعت) بعد از غذاخوردن نبايد شنا کرد.اما دليل اين توصيه چيست؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، ظاهرا هيچکس دقيقا علت اين توصيه را نمي‌داند. رايج‌ترين توضيحي که در اين باره داده مي‌شود اين است که شناگراني که به تازگي غذا خورد‌ه ا‌ند، ممکن است دچار درد يا چنگه (کرامپ)، شکمي غيرقابل‌کنترلي شوند که آنها را در معرض خطر غرق شدن قرار مي‌دهد. با اينکه چنين دردهايي ممکن است شناگران - يا هرکسي که فعاليت جسمي انجام مي‌دهد – را گرفتار کند، بسيار بعيد است که فرد را در معرض خطر غرق شدن قرار دهد (آيا تا به حال شنيده‌ايد که فردي به علت دل‌درد ناشي از خوردن همبرگري بزرگ غرق شود؟)

يک مورد عجيب و غريب ديگر در آن پند مادرانه، نيم يا يک ساعت زمان تاخيري است که در آن آمده است. آيا غذا تا دقيقه 29 به صورتي خطرناک هضم‌نشده باقي مي‌ماند و بعد در راس دقيقه سي‌ام به ناگهان بي‌خطر مي‌شود. از لحاظ پزشکي دليل خاصي وجود ندارد که پس از غذاخوردن شنا نکنيد. البته شايد درست باشد، در صورتي که حسابي شکمي از عزا درآورده باشيد، شنا نکنيد، اما در چنين حالتي بهتر است هيچ‌کار ديگري هم نکنيد و يک راست برويد بخوابيد.

منبع: LiveScience

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.08875s, 19q