تعرفه دندانپزشكي در ايران يك‌پنجم تعرفه كشورهاي توسعه يافته است

۱۳۸۷/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۲ - کد خبر: 14386
تعرفه دندانپزشكي در ايران يك‌پنجم تعرفه كشورهاي توسعه يافته است
پارسا آتش‌رزم در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: نمي‌توان گفت كه شيوع پوسيدگي دندان در كودكان و سالمندان به شدت به چشم مي‌خورد.
وي تصريح كرد: پوسيدگي دندان در كودكان در قسمت تاج و ميناي دندان و در سالمندان در ريشه آن اتفاق مي‌افتد؛ كه اين امر ناشي از تغذيه نامناسب كودكان و سالمندان است.
آتش‌رزم افزود: استفاده نكردن از مواد قندي و استفاده صحيح از مسواك در پيشگيري از بروز اين مشكل در اين افراد بسيار مؤثر است.
وي با بيان اين كه بيمه‌هاي تكميلي توانسته‌اند تا حدي با ارائه خدمات و كاهش هزينه‌هاي درمان به افراد كمك كنند، اظهار داشت: اميدواريم بتوانيم اين خدمات را در سطح گسترده در كشور ارائه كنيم.
عضو هيئت علمي دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي خاطرنشان كرد: يكي از راه‌هايي كه مي‌توان در كاهش اين هزينه‌ها پيشنهاد كرد، اين است كه مقاطع سني خاصي را در يك برنامه منظم براي پيشگيري از پوسيدگي دندان در كل كشور به صورت سازمان يافته پوشش دهيم.
وي در پايان درباره هزينه‌هاي بالاي دندانپزشكي گفت: در مقايسه با نوع كار دندانپزشكان و ميزان زماني كه براي در‌مان بيماري‌هاي دهان و دندان صرف مي‌كنند، اين هزينه زياد نيست.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69026s, 18q