عکس/این زن و مرد جیب مسافران BRT را می‌زدند

۱۳۹۴/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۶ - کد خبر: 143969

سلامت نیوز: پلیس آگاهی تهران بزرگ زن و مردی که اقدام به ده‌ها فقره جیب‌بری در خطوط اتوبوس BRT کرده بودند را دستگیر کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، در پی وقوع سرقت‌های مشابه به شیوه جیب بری در ایستگاه اتوبوس‌های BRT در محدوده خیابان انقلاب، عوامل تجسس ویژه کلانتری 107 فلسطین با اجرای طرح کنترل نامحسوس ایستگاه‌های BRT موفق به شناسایی و دستگیری فردی در حین ارتکاب سرقت به شیوه جیب بری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که متهم در زمان دستگیری خود را به نام علی رضایی معرفی کرده بود، اما پس از انتقال به پایگاه سوم آگاهی به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار به نام علیرضا . س (متولد 1360) مورد شناسایی قرار گرفت؛ بررسی سوابق متهم حکایت از آن داشت که وی تاکنون 14 بار به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت به ویژه جیب بری دستگیر و روانه زندان شده است که اولین سابقه دستگیری وی نیز به سال 1367 باز می‌گردد.

پس از شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان که به شیوه جیب بری مورد سرقت قرار گرفته بودند، متهم توسط ده‌ها مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت؛ یکی از مالباختگان که متهم را به صورت کامل و دقیق مورد شناسایی قرار داده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز دهم اسفند ماه سال گذشته، در چهارراه ولی عصر در حال سوار شدن به اتوبوس بودم که این آقا (متهم) مرا هل داد و سوار اتوبوس شد؛ من این شخص را داخل اتوبوس دیدم و حتی با او صحبت کردم اما زمانیکه متوجه سرقت کیف داخل جیبم که حاوی یک میلیون 400 هزار تومان وجه نقد، مدارک شناسایی و ... بود، شدم، ناگهان این شخص صحبت خود را با بنده نیمه تمام گذاشت و به سرعت از اتوبوس پیاده شد.

جیب‌برِ زنِ BRT دستگیر شد

در پرونده دیگری که به دنبال سرقت در اتوبوس‌های BRT تشکیل شد زن جوانی با مراجعه به کلانتری 148 انقلاب به ماموران گفت که در روز بیست و هشتم بهمن ماه، محتویات کیف دستی‌اش شامل عابربانک حاوی رمز، مدارک شناسایی و ... به سرقت رفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جیب بری» و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز بیست و هشتم بهمن ماه سال 93، پیامک برداشت پول از حساب عابربانک برایم آمد! بلافاصله به جستجوی عابربانکم پرداخته و آن زمان بود که متوجه شدم عابربانکم به همراه سایر مدارک شناسایی داخل کیف سرقت شده است.

با بررسی تراکنش مالی حساب بانکی متعلق به مالباخته، کارآگاهان موفق به شناسایی یک مغازه فرش فروشی در محدوده میدان امام حسین شدند؛ با مراجعه به این محل و بررسی دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان توانستند مجرم سابقه داری به نام ناهید . ق (40 ساله) را شناسایی کنند که تاکنون بارها به ارتکاب سرقت و جیب بری دستگیر و روانه زندان شده بود.

بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته نشان داد که ناهید با یک دستگاه خودرو سواری ال 90 مشکی به یک مغازه فرش فروشی در محدوده میدان امام حسین مراجعه و تصویر وی نیز در زمان خرید یک تخته فرش، توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده است.

با شناسایی ناهید . ق، مخفیگاه وی در منطقه تهران نو – چهارراه سبلان مورد شناسایی قرار گرفت و متهمه دستگیر و جهت انجام تحقیقات به پایگاه سوم آگاهی منتقل شد.

ناهید . ق که با تأمین قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود، پس از دستگیری دوباره و در همان تحقیقات اولیه به ده‌ها فقره سرقت در داخل اتوبوس‌های BRT اعتراف و عنوان داشت: تحت عنوان مسافر و با استفاده از شلوغی داخل ایستگاه و اتوبوس، اقدام به سرقت محتویات داخل کیف مسافرین زن می کردم.

سرهنگ کارآگاه صفدر جانپرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این دو خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد هر دو متهم در ارتکاب جرایم سرقت به ویژه به شیوه جیب بری، اعتراف صریح آنها به دهها فقره سرقت در داخل ایستگاه و همچنین اتوبوس های خطوط BRT و شناسایی دهها شاکی و مالباخته، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر دو متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.77867s, 19q