کاهش خطر شیوع بین‌المللی ابولا

۱۳۹۴/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 144008

سلامت نیوز: سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: اگرچه شیوع ابولا در غرب آفریقا همچنان تهدیدی برای سایر کشورها است اما به دلیل کاهش مناطق تحت تاثیر ویروس آن، خطر شیوع بین‌المللی این بیماری کمتر شده است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، سازمان جهانی بهداشت در اوت سال 2014 اعلام کرد: شدیدترین مورد شیوع ابولا که از ماه دسامبر سال 2013 آغاز شده موجب ضرورت توجه بین‌المللی به حوزه سلامت عمومی شد و مقامات حوزه سلامت را مجبور ساخت تا اقدامات تقابلی با آن را تقویت کنند.

دکتر «بروس آیلوارد» نماینده ویژه سازمان جهانی بهداشت در موضوع بیماری ابولا گفت: کمیته اضطراری این سازمان در حفظ این دیدگاه کاملا قاطع است.

در اطلاعیه این کمیته آمده‌ است: به دلیل پیشگیری بهتر و کنترل فعالیت‌ها در غرب آفریقا به نظر می‌آید مجموع خطرات ناشی از شیوع این ویروس در تمام کشورهای جهان به شدت کاهش یافته و از تعداد موارد ابتلا به آن در کشورهای لیبریا، سیرالئون و گینه کاسته شده‌ است.

در هفته گذشته تعداد 30 مورد تایید شده از ابتلا به ویروس ابولا گزارش شده‌ است. همچنین در هفته منتهی به پنجم آوریل هیچ مورد تایید شده‌ای در لیبریا وجود نداشته و آمار ابتلا در سیرالئون و گینه به ترتیب 9 و 21 مورد بوده‌ است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت این ویروس به فوت 10 هزار و 587 تن از مجموع 25 هزار و 556 مورد مبتلا به این بیماری منجر شده‌ است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77611s, 19q