سوئیت‌های مستقل برای زایمان طبیعی ایجاد می‌شود

۱۳۹۴/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 144021

سلامت نیوز:معاون درمان وزیر بهداشت ازایجاد سوئیت‌های مستقل برای زایمان طبیعی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین ،دكتر محمد آقاجاني يكي از برنامه مهم معاونت درمان در سال94 را بهسازي بلوك‌هاي زايماني اعلام كرد و گفت: 366بلوك زايماني در دستور كار بهسازي و توسعه است. در قالب اين بلوك‌هاي زايماني، در برنامه‌اي جديد و مدرن، هزار واحد مستقل زايماني در اين بلوك‌ها براي حفظ حريم خصوصي مادران، ايجاد خواهد شد.

او در توضيح واحدهاي مستقل زايماني گفت: كل مراحل زايمان در يك سوئيت سپري مي‌شود. چون معمولا حين مراحل زايمان، مادر فضاهاي مختلفي را در مراحل مختلف زايمان تجربه مي‌كند. قبل از زايمان، حين زايمان و بعد از زايمان ولي در اين مدل، همه خدمات به مادر از ابتدا تا انتها، در يك سوئيت مستقل همراه با سرويس بهداشتي مستقل و حفظ حريم خصوصي و حتي امكان حضور همسر در كنارش فراهم مي‌شود كه اين يكي از اصول مترقي براي زايمان طبيعي است.

دكتر آقاجاني با اعلام اينكه بلوك‌هاي زايمان هم در زايشگاه‌ها هستند و هم بيمارستان‌هاي عمومي، تأكيد كرد: اجراي اين طرح همه بيمارستان‌هايي كه زايمان طبيعي انجام مي‌دهند را شامل مي‌شود.

وزارت بهداشت در برنامه ترويج زايمان طبيعي، از ابتداي طرح تحول نظام سلامت تاكنون، ۵ اقدام بزرگ انجام داده است. رايگان شدن زايمان طبيعي، ترويج زايمان بي‌درد، آموزش مادران، پرداخت تشويقي به متخصصين زنان و ماماها براي انجام زايمان طبيعي ازجمله اين برنامه‌هاست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77056s, 18q