پلاسماي خون ايرانيان از سالم ترين پلاسماهاي جهان است

۱۳۸۷/۱۰/۱۵ - ۰۹:۲۸ - کد خبر: 14403
 پلاسماي خون ايرانيان از سالم ترين پلاسماهاي جهان است
به گزارش روابط عمومي مرکز جمع آوري پلاسماي بيودارو، با توجه به توصيه سازمان بهداشت جهاني، مردم هر کشور بايد خون و فراورده هاي پلاسمايي مورد نياز بيمارنشان را از خون و پلاسماي افراد واجد شرايط همان کشور تامين کنند تا از انتقال بيماري هاي بومي از طريق خون يا پلاسماي مردم ديگر کشورها جلوگيري به عمل آمده و از سلامت فرآورده هاي توليدي آن ، اطمينان بيشتري حاصل شود.
بر اساس اين گزارش، لذا اين امکان بايد براي بيماران کشورما نيز وجود داشته باشد تا از پلاسماي هوطنان خودشان که سالم ترين پلاسماي جهان است، استفاده دارويي کنند.
52درصد خون را "پلاسما" تشکيل مي دهد اما اين در حالي است که 90درصد پلاسما را آب تشکيل داده و فقط 10درصد آن شامل املاح، قند، چربي و پروتئين هايي نظير فاکتورهاي انعقادي، آنتي بادي ها و غيره مي شود.
اين گزارش مي افزايد، از پلاسما ، داروهايي ساخته مي شود که تداوم بخش زندگي بيماران خاص مثل هموفيلي است هم اکنون اين داروهاي حياتي از خارج از کشور وبا هزينه هاي هنگفتي خريداري مي شود اما با اهداي پلاسما توسط افراد خير و انسان دوست کشور مي توان نسبت به تهيه اين دارو ها با قيمت مناسبت اقدام کرد.
با اهداي پلاسما توسط خيران در داخل کشور دسترسي بيماران به داروهاي مشتق از پلاسماي سالم آسان تر مي شود.
برخي از اين بيماران مجبور به تزريق روزانه و يا هفتگي اين داروها هستند لذا تامين آن به ميزان کافي نيازمند مشارکت عمومي و همه جانبه مردم است.
مردم خيرخواهي که با اقدام خداپسندانه اهداي پلاسما مي توانند فقط بخشي از خون خود يعني پلاسما را به بيماران هديه کنند تا داروي سالم با پلاسماي ايراني براي رفع نياز آن ها تهيه شود.
طي سال هاي اخير با پيشرفت علم پزشکي و به کارگيري تجهيزات پيشرفته اين امکان بوجود آمده است تا عمل اهداي خون جداسازي پلاسما از خون و بازگشت اجزاي غير پلاسمايي خون به بدن اهدا کننده به طور همزمان انجام شود.
با اين روش که به پلاسما فرز معروف است فقط پلاسماي خون از اهدا کننده جدا مي شود و بدن اهدا کننده سريعتر از زماني که خون کامل اهدا مي کند يعني فقط پس از 48تا 72ساعت پلاسماي اهدايي را جايگزين مي کند.
مرکز جمع آوري پلاسماي بيودارو با پيشرفته ترين تجهيزات تخصصي به عنوان تنها مرکز پيشرفته جمع آوري پلاسما در ايران و خاورميانه از هموطنان نوع دوست و خير خواه دعوت مي کند تا با اهداي فقط "پلاسما" خون خود ضمن انجام اين عمل خداپسندانه و داشتن پاداش معنوي به هموطنان بيمار خود که نيازمند داروهاي مشتق از پلاسما هستند، کمک کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30997s, 18q