اردبیل سفید پوش شد

۱۳۹۴/۰۱/۲۴ - ۱۰:۳۷ - کد خبر: 144059

سلامت نیوز: در بیست و چهارمین روز از فصل بهار شهرستان اردبیل چهره زمستانی به خود گرفته و با بارش برف رخت سفید برتن کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، در دو روز گذشته اردبیل و دیگر شهرستان های استان شاهد بارش باران بود که این بارش ها از صبح امروز در اردبیل و مناطق کوهستانی تبدیل به برف شد.

هم اکنون بارش برف در مناطق مرتفع اردبیل و باران در دیگر شهرستان های استان ادامه دارد و کارشناسان هواشناسی تداوم این وضعیت را برای امروز دوشنبه پیش بینی کرده اند .

بر این اساس آسمان اغلب نقاط استان اردبیل امروز ابری و مه آلود همراه با بارش برف و باران بوده و از روز سه شنبه بتدریج با کاهش ابر و وزش باد مواجه خواهد بود .

هم اکنون دمای هوا در شهرستان اردبیل صفر درجه می باشد ، ضمن اینکه شهرستان کوثر در 85 کیلومتری جنوب اردبیل نیز با دمای 11 درجه هوایی معتدل دارد. دیگر شهرستان های استان اردبیل نیز دمایی بین صفر تا 8 درجه بالای صفر دارند .

طی روز گدشته در شهرستان های گرمی 19 میلیمتر ، بیله سوار 16 و مشگین شهر و پارس آباد 12 میلیمتر باران باریده است.

اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز اعلام کرد که سطح جاده های استان لغزنده بوده و رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

در این حال بارش برف و سرد شدن هوا موجب نگرانی باغداران استان از احتمال سرمازدگی محصولاتشان شده است.

اداره کل هواشناسی اردبیل روز شنبه در اخطاریه ای با پیش بینی سرد شدن هوا به خصوص در شهرستانهای اردبیل، نیر، نمین ، سرعین و مشگین شهر از باغداران این مناطق خواسته بود که با اقدام های مناسب از سرمازدگی احتمالی شکوفه های درختان جلوگیری کنند.

در فروردین ماه سال گذشته بارش برف و سرما موجب وارد آمدن حدود شش میلیارد ریال خسارت به باغ های استان شده بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37432s, 18q