گل و گياه روند بهبود بيماران را پس از جراحي تسريع مي‌كند

۱۳۸۷/۱۰/۱۵ - ۱۰:۵۸ - کد خبر: 14414
گل و گياه روند بهبود بيماران را پس از جراحي تسريع مي‌كند
اين محققان بر تاثيرات شفابخش و سودمند گل‌ها و گياهان براي بيماراني كه در حال بهبودي پس از جراحي‌هاي شكمي هستند، تاكيد كرده‌اند.

سئونگ – هيون پارك و ريچارد ماستون، دو پژوهشگر دانشگاه ايالتي كنزاس مي‌گويند؛ شواهد علمي قوي و قابل استنادي وجود دارد كه تاييد مي‌كند تماس با گياهان تاثير سودمند مستقيم براي سرعت بخشيدن به روند سلامت بيماران در بيمارستانها دارد.

در اين تحقيق، پژوهشگران روي 90 بيمار مطالعه كرده‌اند، بيماران به طور تصادفي از اتاق‌هاي مختلف بيمارستان انتخاب شدند. برخي از اين اتاق‌ها در طول آزمايش گل و گياه داشتند و برخي نداشتند.

تمام مطالعات در دوره بهبودي پس از جراحي صورت گرفت و اطلاعاتي نيز در مورد طول دوره بستري اين افراد در بيمارستان جمع آوري شد.

هم چنين بسياري از فاكتورهاي ديگري كه ممكن بوده در بهبود حال بيماران تاثير داشته باشند مانند تجويز داروهاي پس از جراحي براي كنترل درد، علائم حياتي، ميزان شدت درد، استرس، خستگي، اضطراب و رضايت از اتاق، در اين مطالعات در نظر گرفته شدند.

نتايج پژوهش كه در مجله «هورت تكنولوژي» منتشر شده نشان داد: بيماراني كه در اتاق‌هايشان گياه بوده به ميزان قابل ملاحظه‌اي كمتر از داروهاي تسكين دهنده درد استفاده مي‌كردند، واكنش‌هاي فيزيولوژيكي مثبت تري داشتند، فشار خون و ضربان قلب آنها مناسب‌تر بوده و در مجموع درد، اضطراب و خستگي كمتري داشتند و رضايت بيشتري از اتاق نيز ابراز داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، اين پژوهش هم چنين نشان داد: تاثير گياهاني كه ريشه در خاك دارند بهتر از گل‌هايي است كه ساقه آنها قطع شده چون گياهان گلداني طول عمر بيشتري دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.68566s, 18q