پس از آنژيوپلاستي می توانیم ورزش کنیم؟

۱۳۹۴/۰۱/۲۵ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 144179

سلامت نیوز: پس از حمله قلبي، جراحي قلب يا آنژيوپلاستي، خيلي ها تصور مي کنند که براي جلوگيري از استرس زياد روي قلب بايد از ورزش کردن بپرهيزند. اين در حالي است که ورزش منظم مي تواند عضله قلب را تقويت کند. هم چنين، خطر بروز بيماري قلبي را کاهش مي دهد و عوامل ايجاد کننده مشکلات قلبي مانند فشارخون و کلسترول بالا و چاقي مفرط را کنترل مي کند. بيماران قلبي که به طور منظم ورزش مي کنند نسبت به ديگران عمر طولاني تري دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، بنابراين پس از آنژيوپلاستي به محض اين که پزشک اجازه داد به ورزش بپردازيد، اين کار را با رعايت نکات زير انجام دهيد:

شروع آرام: اگر عمل قلب انجام داده ايد، ورزش را آرام شروع کنيد. به مرور زمان و با بهبود يافتن وضعيت قلب، ميزان فعاليت خود را نيز افزايش دهيد. از جمله با سرعت کم که براي شما مناسب است راه برويد و هر بار هم زمان و هم سرعت راه رفتن را اضافه کنيد.

هفته اي ۲ و نيم ساعت ورزش متعادل تا کمي شديد انجام دهيد؛ اين ورزش ها شامل پياده روي، دوچرخه سواري، پا رو زدن و استفاده از پله هاست (با مشورت پزشک)

برنامه ورزشي خود را گسترش دهيد؛ علاوه بر ورزش هاي ايروبيک، تمرينات تقويت کننده عضله نيز ۲ تا ۳ روز در هفته انجام دهيد. اين امر باعث تقويت بدن و حفظ سلامت آن خواهد شد.

طي روز ورزش کنيد؛ افزودن فعاليت جسمي تنها شامل ورزش کردن نمي شود بلکه در اين زمينه داشتن شيوه زندگي فعال تر نيز مهم است؛ بنابراين در طول روز دنبال فرصت هايي براي فعال ماندن باشيد. از جمله پياده شدن از اتوبوس دورتر از محل اصلي و پياده روي ۱۵ دقيقه اي در وسط روز.

فعاليتي را که دوست داريد انجام دهيد؛ با انتخاب ورزشي که دوست داريد، احتمال تداوم آن ورزش زياد است.

با ديگران ورزش کنيد؛ همراه بودن با دوستان در هنگام ورزش کردن، در ادامه ورزش موثر است.

پيشرفت خود را دنبال کنيد؛ هر روز فعاليت خود را بنويسيد تا بتوانيد ميزان پيشرفت خود را بررسي کنيد. با استفاده از اين اطلاعات مي توانيد هدف خود را مشخص و انگيزه ايجاد کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.66383s, 19q