کاهش وزن به کمک طب سوزني

۱۳۹۴/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 144224

سلامت نیوز: کاهش وزن و روش‌هاي موثر بر آن، يکي از محبوب‌ترين مباحث دنياي پزشکي در ميان عموم مردم به شمار مي‌رود؛ زيرا اضافه وزن و چاقي معضل بزرگي است که گريبان انسان معاصر را گرفته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آریا، در ميان تمام راه هايي که براي هر چه ساده تر خلاص شدن از شر کيلوگرم هاي اضافي از هر گوشه و کناري منتشر مي شود و به گوش مي رسد، گاهي به راه هايي برمي خوريم که عجيب و غريب است. يکي از اين راه ها، به کارگيري طب سوزني براي تسريع روند کاهش وزن است. بر اساس گزارش مجله پريونشن، مطابق نتايج پژوهش هاي جديد، با به کارگيري روش هاي طب سوزني در ناحيه گوش مي توان به کاهش وزن کمک قابل توجهي کرد.

مطابق اين گزارش، اعمال تکنيک هاي طب سوزني در پنج نقطه خاص از ناحيه گوش بزرگسالان مبتلا به اضافه وزن به مدت هشت هفته سبب شده است BMI (شاخص توده بدني) و وزن اين افراد در مقايسه با افرادي که از اين روش بهره نبرده اند، کمتر باشد. اين نتيجه اي است که از يک آزمايش کلينيکي کوچک حاصل شده و بتازگي در مجله طب سوزني به چاپ رسيده است. در اين تکنيک سوزن ها را در نقاطي از گوش فرو مي کنند که با گرسنگي و گوارش مرتبط است.

دکتر آدريان وايت، سردبير مجله طب سوزني مي گويد: «اين پژوهش نشان داده است سوزن ها با تحريک دستگاه عصبي بر اشتها تاثير مي گذارد، به اين ترتيب ميزان ترشح هورمون هاي مرتبط با اشتها را مهار مي کند. هرچند اين توضيحات بر مبناي فرضيات و گمانه زني است، اما نبايد در نتيجه حاصل از اين روش ترديد کنيم.

براي رسيدن به وزن متناسب، هيچ ميانبري در کار نيست. اين گفته درباره روش هاي طب سوزني هم صدق مي کند. اين روش معجزه نمي کند، اما مثلا از طريق کاهش استرس به کم کردن اشتها کمک مي کند. دنيل هسو، يکي از متخصصان تجربي و البته داراي مجوز طب سوزني در نيويورک مي گويد: «سوزن هاي فرورفته در گوش به شما آرامش مي بخشد و به همين دليل شما تحت تاثير استرس، بي رويه غذا نمي خوريد. اعمال روش هاي طب سوزني در اين ناحيه از بدن، آهنگ شبانه روزي خواب و بيداري را نيز تنظيم کرده و به اين ترتيب هم کمک مي کند به اندازه بخوريد و متناسب بمانيد.»

دکتر هسو مي گويد: «سوزن ها هرگز نمي تواند جاي رژيم غذايي و ورزش را در کاهش وزن بگيرد، اما مي تواند در کاهش وزن موثر باشد.» چنين فوايدي شايد هر فرد چاقي را به فکر بيندازد که از طب سوزني براي پيمودن راه دشوار کاهش وزن در کنار ديگر روش ها بهره گيرد؛ اما بايد مراقب يک دشمن هميشه در کمين بود. سودجوياني که بدون کوچک ترين نگراني نسبت به سلامت افراد فقط به يک چيز فکر مي کنند: چطور مي شود پول بيشتري به جيب زد!

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41989s, 19q