براي مقابله با آنفلوآنزا رژيم را کنار بگذاريد!

۱۳۸۷/۱۰/۱۵ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 14423
 براي مقابله با آنفلوآنزا رژيم را کنار بگذاريد!
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پايگاه اينترنتي بي.بي.سي، محققان آمريکايي دريافته اند که مقابله با عفونت براي موش هايي که کالري مصرفي آنها کنترل مي شد - در مقايسه با آنهايي که رژيم عادي داشتند - دشوارتر بود.
اين يافته ها که در نشريه "تغذيه" چاپ شده است حاکيست افرادي که تب دارند بايد خوب غذا بخورند.
موارد ابتلا به آنفلوآنزا در انگلستان و ولز اکنون درحال نزديک شدن به بالاترين حد در 9 سال اخير است.
تيم محققان در دانشگاه ايالتي ميشيگان دريافت حتي وقتي به موش هايي که تحت رژيم غذايي بودند ويتامين و مواد معدني لازم داده مي شد، بدن آنها باز هم قادر به توليد مقدار کافي سلول هاي کشنده براي مقابله با عفونت نبود.
علاوه بر آنکه احتمال مرگ موش هايي - که تنها 40 درصد کالري همتايان ديگر با رژيم عادي را دريافت مي کردند - در اثر ويروس افزايش مي يافت، دوره بهبودي آنها نيز طولاني تر بود، وزن بيشتري از دست مي دادند و علائم بيشتري از ضعف سلامتي در آنها ديده مي شد.
پروفسور "اليزابت گاردنر" نويسنده اين مقاله تحقيقاتي که در نشريه "تغذيه" منتشر شده است، گفت: "تحقيقات ما نشان مي دهد که اگر بدن آماده مقابله با ويروس باشد دوره بهبودي سريع تر و آثار بيماري خفيف تر از زماني است که کالري مصرفي محدود شده باشد."
محققان توصيه کردند: حتي کساني که واکسن آنفلوآنزا زده اند بايد از رژيم گرفتن در ماه هاي سرد زمستان پرهيز کنند.
تيم محققان تاکيد کرد که نبايد اين مطالعه را به معني لزوم پرهيز از رژيم غذايي در تمام سال دانست، و اينکه کنترل وزن را بايد به هشت ماه سال که ويروس آنفلوآنزا خيلي خطرناک نيست، سپرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.17671s, 18q