تعرفه خدمات پزشکی باید ۶ برابر شود

۱۳۹۴/۰۱/۲۶ - ۱۴:۵۳ - کد خبر: 144394

سلامت نیوز: رئیس جامعه جراحان ایران و مشاور وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌های پزشکی در ایران هنوز ناعادلانه است و باید حداقل ۶ برابر شود، تا کی باید پزشکان یارانه سلامت مردم را تمام و کمال پرداخت کنند.

ایرج فاضل در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس از بیم ها و امیدهای خود در نظام سلامت کشور صحبت کرد و درباره پیشرفتها و عقبگردهای حوزه سلامت و آنچه به قول او چاله چوله های سیستم بهداشت و درمان کشور است، سخن گفت.
وزیر اسبق بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره تعرفه های پزشکی که سال گذشته حدود ۱۲۰ درصد رشد کرد، گفت:‌ به نظر من بیشترین جفا در این کشور در حق پزشکان شده است، تعرفه‌هایی که وجود دارد عجیب و غریب است حالا ما آمدیم و تعرفه های پزشکی فقیرترین کشورهای منطقه مثل بنگلادش،پاکستان، هندوستان، عراق و سوریه را معیار قرار دادیم و معدل گرفتیم تا تعرفه‌ها تا حدی اصلاح شود.
رئیس جامعه جراحان ایران ادامه داد: ما دیدیم که تعرفه‌های پزشکی حتی در فقیرترین کشورهای منطقه ما حدود ۳ برابر بیشتر از ایران است، ۳۰ سال است که به پزشکان می‌گویند؛ مردم ندارند، نگیرید، با کدام حرفه این کار را کرده‌اند، جامعه پزشکی تا کی می‌تواند، تمام یارانه های سلامت مردم را تقبل کند.
فاضل گفت: به نظر من تعرفه های پزشکی در کشور ما فاجعه است؛ هنوز هم واقعی نیست و همین تصمیم های اشتباه که افرادی نادان به وجود آورده‌اند باعث این وضعیت زیرمیزی شده است، این انحرافات که به وجود آمده دست ساز مسئولانی است که تصمیمات اشتباه گرفته‌اند. بنابراین تعرفه‌های پزشکی هنوز باید ۶ برابر بشود تا عادلانه بشود اما چون نمی‌توانند، این افزایش را فعلاً اعمال کرده‌اند که تازه یعنی هنوز هیچ.
رئیس جامعه جراحان ایران درباره انتقادات برخی گروههای جامعه پزشکی از جمله پرستاران گفت: پرستاران هم در این مملکت هیچ وقت حقشان داده نشده است، پرستاری یکی از دشوارترین کارهاست و این حقوقی که به آنها می‌دهند؛ به هیچ وجه سزاوار کار آنها نیست، برای همین بسیاری از آنها بعد از تحصیل کار نمی‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
رحمن
سلام به مردم عدالت خواه ایران
آقای دکتر شما چه نوع زندگی را برای این قشر خاص در نظر گرفته ای ؟ قرار است این جماعت دلار وسکه به جای غذا تناول کنند؟ آقای دکتر شمارا به دین ودیانت دعوت می کنم ان شاءالله که خداوند توبه پذیر است.
جناب!!!!!!دکتر : چشم تنگ مرد دنیا دوست را یا قناعت پرکند یا خاک گور
دیپلمه غیر پزشک
اجرای نظام سلامت نشان داد پول پرستی پزشکان حد یقفی نداره.به بهانه قطع زیر میزی حقوق پزشکان چندین برابر شد ولی وزارت بهداشت حتی به زیر میزیهایی هم که مطلع بود واکنش نشان نداد.مشخص بود این یک نقشه برای سرازیر کردن 10 هزار میلیاردبودجه اضافه سال گذشته به جیب افرادی خاص بود.
یه پرستار مفلوک که کار 4پرستار رو انجام میداد بهتخاطر سپردن کار غیر تخصصی به همراه بیمار توسط وزیر بهداشت سابق به لجن کشیده شد ولی همین سیستم پزشکی رو که مریض اورژانسی رو پشت در اتاق عمیل نگه میداره تا زیر میزی واریز بشه نمیبینه!!!!
خنده داره اگه با این افراد منتظر اجرای عدالت بهداشتی باشیم
رحمن
چشم تنگ مرد دنیا دوست را یاقناعت پر کند یا خاک گور
جناب دکترررررررفاضل خون این مردم را تو شیشه کرده اید تمام سرمایه مملکت را به جیب خود وهمکاران نسبتا نامحترم تان روانه کرده اید هنوز هم سیری ناپذیرید .واقعا که.....
ماد بیک کجایی که یادت بخیر .خدا پدرت را بیامرزد.
3.73173s, 22q