اختلاف دوباره دو رئیس بر سر خمیر مرغ

۱۳۹۴/۰۱/۲۶ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 144409
اختلاف دوباره دو رئیس بر سر خمیر مرغ

سلامت نیوز: موضوع خمیر مرغ در نشست خبری «از مزرعه تا سفره» مورد اختلاف دوباره دو رئیس سازمان غذا دارو و دامپزشکی قرار گرفت به طوری که دیناروند خمیر مرغ را غیرمجاز و خلج آن را مجاز عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، رسول دیناروند در نشست خبری «از مزرعه تا سفره» با محوریت شعار امسال بهداشت جهانی درباره ایمنی غذا درباره اختلاف سازمان غذادارو با دامپزشکی درباره خمیر مرغ اظهار داشت: ما درباره خمیر مرغ با دامپزشکی جلسات متعددی داشتیم و در نهایت به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم، بنابراین از نظر ما خمیر مرغ کماکان استفاده از آن غیرمجاز است ولی دامپزشکی آن را سالم عنوان می‌کند.

رئیس سازمان غذادارو با بیان این‌که استفاده از خمیر مرغ با روش کنونی برای درست کردن سوسیس و کالباس درست نیست، گفت: دامپزشکی در این‌باره باید سرعت عملکرد خود را افزایش دهد ولی فشار تولیدکنندگان که منشأ اقتصادی دارد را نمی‌توان در این باره رد کرد.

در ادامه این نشست خبری دکتر خلج رئیس سازمان دامپزشکی نیز با تایید دغدغه‌های وزارت بهداشت درباره خمیر مرغ عنوان کرد: ما معتقدیم مجوزهایی که درباره خمیر مرغ توسط دامپزشکی داده شده است، درست است. سعی می‌کنیم طی تفاهمنامه‌ای هرچه سریعتر به یک تفاهم یکسانی در این زمینه برسیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.21206s, 19q