8 نکته براي جلوگيري از افزايش دورکمر

۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۱۳:۱۸ - کد خبر: 144478
8 نکته براي جلوگيري از افزايش دورکمر

سلامت نیوز: شما سخت براي راه انداختن يک کسب و کار تلاش کرده‌ايد، اما در اواخر شب با خوردن غذاهاي سرپايي فاقد ارزش غذايي و روزهاي طولاني و بدون تحرک با خيره شدن به صفحه نمايش کامپيو‌تر و از اين طريق آسيب‌هاي زيادي به سلامتي خود و اندازه دورکمرتان وارد کرده‌ايد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، تناسب اندام و حفظ وزن مناسب مي‌تواند، يک چالش خصوصا در محيطي مانند يک اداره باشد. يک مطالعه انجام شده در محل کار نشان داد که افراد وقتي شکلات‌هاي محصول شرکت هرشي کيسز (Hershey’s Kisses) در مجاورت ميز کارشان هستند، در مقايسه با زماني که شکلات‌ها در طرف مقابل اتاق باشند، دو برابر بيشتر شکلات مي‌خورند. همچنين پژوهشگران استراليايي دريافتند که مرداني بيش از 6 ساعت در روز را صرف نشستن مي‌کنند، در مقايسه با کساني که کمتر از 45 دقيقه در روز در جاي خود نشسته‌اند، دو برابر بيشتر احتمال ابتلا به اضافه وزن را دارند (زنان در محل کار به طور متوسط 20 دقيقه بيشتر از مردان سرِ پا بودند).

اين تنها درباره گرم‌هاي اضافه بي‌ارزش نيست. پژوهشگران دانشگاه هاروارد دريافتند، شرکت‌کنندگاني که زمان بيشتري را صرف نشستن در محل کار، رانندگي و مشاهده تلويزيون مي‌کنند، بيشتر در معرض خطر مرگ ناشي از بيماري‌هاي قلبي، سرطان و سکته‌هاي مغزي قرار دارند. اما اضافه وزن و مشکلات سلامتي نتيجه اجتناب ناپذير زندگي کارمندي نيستد، اگر اقدامات مناسبي را به کار ببنديد و عادات خوبي را در پيش بگيريد، به راحتي قابل پيشگيري است. در اينجا نکاتي براي مراقبت از اندازه دور کمرتان حتي زماني در حال انجام وظايف شغلي خود هستيد، آورده شده است:

يک شيشه يا بطري آب بزرگ را کنار دستتان داشته باشيد و به دفعات آن را دوباره پر کنيد. اغلب اوقات ما تشنگي را با گرسنگي اشتباه مي‌گيريم. براي رفع ميلتان براي جويدن چيزي، به جاي مصرف آبنبات و شکلات با ميان وعده‌هاي ترد بسته‌بندي شده نظير برش‌هاي سيب و هويج از خودتان پذيرايي کنيد.

از جاي خود بلند شويد و فعال باشيد، حتي اگر شده يک دور در اطراف محل کارتان زده يا چند دقيقه در راه پله‌ها بالا و پايين برويد. زنگ ساعت يا يک برنامه کاربردي گوشي همراه خود را تنظيم کنيد تا زمان لازم براي چند دقيقه فعاليت در هر ساعت را به شما يادآوري کند. تا حد ممکن به جاي آسانسور از راه پله‌ها استفاده کنيد. حتي اگر در يک آسمان خراش مشغول به کار هستيد، مي‌توانيد چند طبقه زود‌تر از آسانسور پياده شده و فعاليت بدني مختصري انجام دهيد.

از زمان ناهار خود براي تناسب اندام استفاده کنيد. به جاي نشستن در يک سالن غذاخوري يا يک رستوران، زمان خود را به پياده‌روي يا رفتن به يک باشگاه ورزشي براي کلاس ظهرگاهي اختصاص دهيد.

ناهار خود را بسته‌بندي کرده و به محل کار ببريد. عصر روز جمعه را به آماده کردن ناهار براي هفته کاري صرف کنيد. از وسوسه ولخرجي در محل کار يا رفتن به رستوران‌هاي با غذاهاي پرکالري پرهيز کنيد. مطمئن شويد که وعده‌هاي غذايي شما تعادل مناسبي از پروتئين‌ها، چربي‌ها و کربوهيدرات‌ها دارند.

گردهمايي‌هاي پياده‌روي ترتيب دهيد. به جاي صرف زمان براي نشستن در اتاق‌هاي کنفرانس، برنامه‌اي براي گردهمايي‌هاي پياده‌روي تنظيم کنيد. در اين صورت شما و همکارانتان مي‌توانيد پياده‌روي کرده و درباره موضوعات کاري با هم گفتگو کنيد. يک دستور جلسه يا برنامه کاري که به راحتي در يک تبلت يا گوشي‌هاي هوشمند در حين پياده‌روي قابل مشاهده باشد تهيه کنيد.

به همراه همکارانتان به يک باشگاه بدنسازي برويد تا به يکديگر براي ايجاد انگيزه و پاسخگو بودن کمک کنيد. اين مي‌تواند شامل دويدن، دوچرخه‌سواري يا يوگا باشد که آن را يک‌بار در هفته به‌عنوان محلي براي ملاقات يکديگر قرار داده و فعاليت ورزشي داشته باشيد.

منبع: Entrepreneur

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.6382s, 19q