رئیس سازمان نظام پزشکی کشور انتقاد کرد

استمرار یک موج مهندسی شده رسانه‌ای علیه پزشکان

۱۳۹۴/۰۱/۲۷ - ۲۲:۱۶ - کد خبر: 144508
استمرار یک موج مهندسی شده رسانه‌ای علیه پزشکان

سلامت نیوز: رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: در آغاز سال جدید یک موج مهندسی شده رسانه‌ای در تقابل با جامعه پزشکی استمرار یافت به طوری که به جای تکریم این قشر، ناجوانمردانه مورد هجمه قرار گرفتند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، علیرضا زالی در دوازدهمین همایش علمی کاربردی پزشکان عمومی گفت: گروه پزشکی یکی از خدوم‌ترین گروه‌های اجتماعی در کشور است که علی‌رغم ناجوانمردی‌ها و بی‌عدالتی‌ها همیشه یه ارائه خدمت به آحاد مردم پرداخته است.

وی ادامه داد: شاید مشارکت بی‌نظیر، ایثارگرانه و جدی گروه‌های پزشکی نمادی از ایثار و از خودگذشتگی گروه‌های اجتماعی باشد و در سایه سنگین تحریم‌ها، این جامعه پزشکی بوده که در صف اول ارائه خدمات، تلخی ناشی از تحریم‌ها را جبران کرده است.

زالی گفت: اگر امروز علی‌رغم تحریم‌ها در عرصه بهداشت و درمان با کاستی‌ روبه‌رو نیستیم و بسیاری از طرح‌های بزرگ ملی اجرا شده به دلیل خدمت این گروه بوده است و به حدی از بالندگی‌ها رسیده‌ایم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: در بحث تحریم‌ها بیش از هر زمان دیگری تجلی حرکت ایثارگرانه جامعه پزشکی را شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: امروز جامعه پزشکی کشور از یک تکدر خاطر مزمن رنج می‌برد و در فضاهای مختلف به جای تکریم این قشر خدوم، ناجوانمردانه مورد هجمه قرار می‌گیرند.

زالی گفت: در آغاز سال جدید یک موج مهندسی شده رسانه‌ای استمرار یافت که نقطه مهم این تقابل جامعه پزشکی بود. در حالی که در اقصی‌نقاط کشور در حال ارائه خدمت هستند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: تناسب دریافت مطلوب در گروه‌های پزشکی به ویژه پزشکان عمومی متناسب با سختی کار آنها نیست و در تأمین جبران خدمات پزشکان عمومی در سال‌های اخیر مشکلات جدی داشته‌ایم.

زالی افزود:جامعه پزشکی خود را تافته جدا بافته نمی‌داند و اگر از قداست خود دفاع می‌کند به معنی دفاع از صنف خود نیست. امروز اگر تکریم را خواستاریم صرفاً یک بحث صنفی نیست چون هر گونه خدشه به اعتماد میان پزشک و بیمار رابطه غیر معنوی و آسیب‌های فراوان را در جامعه خواهد داشت.

وی گفت: جامعه پزشکی به نقطه‌ای از تعالی علمی رسیده که در منطقه مدیترانه شرقی اول هستیم. بالاترین نرخ رشد علمی و پژوهشی را داریم در نانوتکنولوژی در منطقه رقیب نداریم و آیا سزوار است به جای تکریم این جامعه فرهیخته، آنها را مورد هجوم قرار دهیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: پزشکان عمومی از بی‌عدالتی مزمن رنج می‌برند که ناشی از نگاه هویتی است و باید به این گروه اعتماد کرد تا به باور عمومی ملی و کشوری تبدیل شود. در این راستا احیای طب عمومی راهگشا است.

وی گفت: با احیای طب عمومی مشکلات پزشکان عمومی به صورت ریشه‌ای حل می‌شود و دفاع از پزشکان عمومی نباید موجب کوچکی و خواری آنها شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ن ک
کدوم موج؟
وزارت بهداشت به صداو سیما کمک مالی هنگفتی هم کرده تا طرح کذایی تحول سلامتش را تبلیغ کنه
اینو از اخبار و برنامه های سیما میشه راحت متوجه شد
رحمن
آقای دکتر این موج را زیاده خواهی امثال شما بوجود آورده است. تمام مباهات گذشته پزشکی را شما با چپاول اموال مردم بر باد فنا دادید
امیر
خوب جناب زالی
میشه بفرمایید پزشکان شما کدام یک از این موارد سریال در حاشیه را ندارند.من که یک پرستار بازنشسته ام سالها این گونه رفتارها و خطاها را از پزشکان دیده‌ام حتی مواردی که در این جا عنوانش سخت و ضد اخلاقی ست.شما بجای دفاع بهتر است به قسم که خورده‌اید بیاندیشید. !!!!!؟؟؟؟،،
0.34452s, 21q