يك متخصص طب كار:

نگهداري حيوانات خانگي در منزل حملات آسم را تشديد مي‌كند

۱۳۸۷/۱۰/۲۱ - ۱۶:۵۲ - کد خبر: 14458
نگهداري حيوانات خانگي در منزل حملات آسم را تشديد مي‌كند
دكتر كيوان كرمي فر عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشكي يزد در گفت‌وگو با ایسنا، با بيان اين مطلب افزود: از سوي ديگرموجودات بسيار ريزي به نام "مايت" در فرش‌هايي با الياف مصنوعي يا طبيعي در منزل وجود دارد كه با جارو زدن در هوا پخش مي‌شوند و مي‌توانند سبب تشديد آسم شوند.

وي همچنين عنوان كرد: در محصولاتي كه داراي الياف نايلوني، ابريشم مصنوعي يا اكروليك هستند در پروسه توليد از مواد شيميايي از قبيل ماده فرمالدئيد يا انواع رزين استفاده مي‌شود كه در مراحل آخر توليد جهت افزايش دوام و ماندگاري مفروشات از آنها استفاده مي‌شوند. اين مواد ثابت كننده به مرور زمان به شكل ذرات بسيار ريز بخار در هوا آزاد شده و مي‌توانند سبب تشديد حملات آسم شوند.

دكتر كرمي فر با بيان اين كه خود الياف مصنوعي به تنهايي سبب ايجاد بيماري آسم نمي‌شوند، گفت: تنها مواد به كار رفته در اين الياف سبب تشديد آسم مي‌شود.

اين متخصص طب كار با بيان اين كه در كارگراني كه با مواد شيميايي سر كار دارند خطر ابتلا به اين به بيماري وجود دارد، تصريح كرد: اين شاغلين در اثر استنثاق در محيطي كه به توليد الياف پنبه‌اي و طبيعي مشغولند به بيماري آسم و سايرمشكلات ريوي مبتلا مي‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.25294s, 18q