کشتي امداد ايران فردا از کانال سوئز به سمت بندر غزه حرکت مي‌کند

۱۳۸۷/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۸ - کد خبر: 14469
 کشتي امداد ايران فردا از کانال سوئز به سمت بندر غزه حرکت مي‌کند
دکتر عبدالروف اديب در گفتگو با ايرنا، اظهار داشت: کشتي اقيانوس پيماي "ايران شاهد خرمشهر" حاوي 2 هزار تن کمک هاي مردمي که هم اکنون در کانال سوئز است، نيمه هاي شب از اين کانال خارج و وارد آب هاي درياي مديترانه مي شود.
وي گفت: اين کشتي که صبح فردا به سمت بندر غزه حرکت مي کند طبق هماهنگي هاي انجام شده با مجامع بين المللي از جمله سازمان ملل، کميته بين المللي صليب سرخ جهاني، فدراسيون بين المللي جمعيت هاي هلال احمر و صليب سرخ و جمعيت هلال احمر فلسطين قرار است در بندر غزه لنگر بياندازد.
وي افزود: اين محموله 2 هزار تني شامل آرد، برنج، روغن، حبوبات و دارو است که توسط جمعيت هلال احمر براي کمک به مردم غزه جمع آوري شده است.
اديب گفت: در صورتي که اين کشتي با موفقيت بتواند کمک هاي جمع آوري شده را بدست مردم غزه برساند، کشتي هاي دوم و سوم نيز در مراحل بعدي به منطقه ارسال خواهد شد.
وي يادآور شد: جمعيت هلال احمر پيش از اين نيز، يک محموله هوايي 40 تني کمک هاي جمع آوري شده را طبق توافقات انجام شده با کشور مصر در فرودگاه قاهره به جمعيت هلال احمر کشور مذکور تحويل داد تا کمک هاي جمع آوري شده را از طريق انتقال آن به بندر العريش (واقع در 40 کيلومتري نوار غزه) بدست مردم غزه برساند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37902s, 18q