انتخابات سازمان نظام پزشكي، جمعه برگزار مي‌شود

۱۳۸۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۲ - کد خبر: 14470
انتخابات سازمان نظام پزشكي، جمعه برگزار مي‌شود
دكتر مصطفي معين فوق تخصص آلرژي و وزير اسبق علوم در نامه‌اي سرگشاده ضمن تاكيد بر حضور فعالانه و مسئولانه تمامي اعضاي جامعه پزشكي ايران در فرايند برگزاري انتخابات سازمان نظام پزشكي كشور نسبت به اعمال‌نظر دولت در تاييد صلاحيت نامزدهاي انتخابات سازمان نظام پزشكي كه يك نهاد غير دولتي و صنفي است و عدم ارايه توضيح به افراد رد صلاحيت شده انتقاد كرد.

در اين نامه با اشاره به اهميت انتخابات سازمان نظام پزشكي به عنوان بزرگترين و موثرترين نهاد صنفي و مدني كشور، آمده است: سلامت مهمترين حق انسان است و بايد در راه تامين اين حق با جديت، حساسيت و احساس مسئوليت گام برداشت. موثرترين راه دفاع از اين حق در شرايط كنوني، پيگيري مسئولانه و مشاركت فعال در انتخابات و نقد و اعتراض نسبت به برخي سياست‌ها و اقدام‌هايي است كه با هدف سياسي قصد محروم كردن جامعه پزشكي و مردم از توانايي‌هاي گوناگون اين قشر فرهيخته دارد.

به گزارش ایسنا، دكتر محمد رضا ظفرقندي دبير كل انجمن اسلامي جامعه پزشكي ايران نيز در بيانيه‌اي با ابراز نگراني از سكوت اكثريت شوراي عالي نظام پزشكي و رييس كل سازمان، مي‌افزايد: بيم آن مي‌رود كه با ادامه اين روند و دخالت نهادهاي غيرمرتبط و غيرمسوول برخلاف قانون تشكيل سازمان نظام پزشكي، در نهايت افرادي براي اداره امور صنفي جامعه پزشكي برگزيده شوند كه منتخبان واقعي جامعه پزشكي نباشند.

ظفرقندي در پايان تاكيد كرده است: مسوولين سازمان نظام پزشكي و شوراي عالي سازمان بايد در فرصت باقيمانده جهت احقاق حقوق ضايع شده افراد رد صلاحيت شده اقدام فوري و موثر به عمل آورند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.45982s, 18q