شناسایی سالانه 90 هزار بیمار سرطانی در کشور

۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۹ - کد خبر: 144733

سلامت نیوز: معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سالانه 90 هزار بیمار سرطانی در کشور شناسایی می‌شوند، گفت: سالانه 5 تا 7.5 درصد از بیماران صعب‌العلاج کشور به دلیل هزینه زیاد زیر خط فقر می‌روند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، نصرالله فتحیان در چهارمین نشست هم اندیشی مسئولان شعب استانی موسسه خیریه امدادگران عاشورا در بابلسر اظهار داشت: این موسسه با سفارش امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در راستای حمایت به قشر محروم و مستضعف جامعه تشکیل شده است.


وی با بیان اینکه این موسسه در حال حاضر در 23 استان کشور شعبه دارد، گفت: بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی در سال 2013 سالانه 90 هزار نفر بیمار سرطانی در ایران شناسایی می‌شوند که بر این اساس بیماری سرطان در ایران سومین عامل مرگ و میر بعد از بیماری قلب و عروق و حوادث است.
معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سالانه 5 تا 7.5 درصد از بیماران صعب‌العلاج کشور به دلیل هزینه زیاد زیر خط فقر می‌روند، افزود: برای حمایت از این قشر جامعه موسسه خیریه امدادگران عاشورا در سال 1380 توسط جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس، پزشکان و امدادگران تاسیس شد.
فتحیان با بیان اینکه تمام فعالیت‌های این موسسه، غیرسیاسی و غیرانتفاعی بوده، تصریح کرد: این موسسه با رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران و طبق اساسنامه فعالیت می‌کند.
وی افزود: عمده فعالیت‌های موسسه خیریه امدادگران عاشورا در حوزه بهداشت و درمان و ارائه خدمات درمانی به بیماران نیازمند جامعه است.
معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله توسط موسسه خیریه امدادگران عاشورا بیان کرد: بر این اساس قرار بود پوشش 15هزار بیمار سرطانی از سراسر کشور، خدمات دهی به 30هزار بیمار پرهزینه،ارائه خدمات به هزاران بیمار سرپایی و جذب 5 هزار خیر در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: موسسه خیریه امدادگران عاشورا توانست فراتر از انتظار سند پنج ساله عمل کرده و در جهت خدمت رسانی به بیش از 20هزار و 100بیمار سرطانی، 35هزار بیمار پرهزینه، 500 هزار بیمار سرپایی و جذب 6 هزار و922خیر اقدام کند.
معاون بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح اعتبار هزینه شده برای این موسسه را 280میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این مقدار 170میلیارد ریال برای بیماران سرطانی، 80میلیارد ریال بیماران بیمارستانی و 30میلیارد ریال سبد ارزاق هزینه شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15042s, 19q