بستری رایگان مستمری بگیران تامین اجتماعی در بیمارستانهای دولتی

۱۳۹۴/۰۱/۳۰ - ۱۶:۵۳ - کد خبر: 144856

سلامت نیوز: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مجوز بستری رایگان بازنشستگان و مستمری بگیران در بیمارستانهای دولتی اخذ شده و بزودی این امکان فراهم خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سیدتقی نوربخش در حاشیه نشست تعامل سازمان تامین اجتماعی با دانشگاه ها در جمع خبرنگاران افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ وزارت بهداشت و همچنین مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، مستمری‌بگیران تحت پوشش می تواننددر مراکز درمانی دولتی به صورت رایگان بستری و درمان شوند.
وی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان نیز گفت: بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی هیئت وزیران افزایش حقوق بازنشستگان را مشخص و به سازمان ابلاغ می کند که امیدواریم به زودی این امر محقق شود و دراین صورت از اردیبهشت اولین پرداخت و افزایش حقوق بازنشستگان را خواهیم داشت .
به گفته نوربخش، همچنین بر اساس ماده ۱۱۱ تامین اجتماعی حداقل حقوق دستمزدبگیران ۱۷ درصد رشد داشته که این افزایش اعمال خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به صدور کارت هوشمند درمان اشاره کرد و گفت: حذف دفترچه‌های بیمه روی مدیریت مصارف و هزینه‌های درمانی تاثیرگذار است و البته ارائه کدبیمه کار پیچیده‌ای است که باید یک مرکز فرماندهی واحد دیتا در صندوق بیمه ای باشد.
نوربخش با اشاره به اینکه ارائه کد بیمه نیازمند زیرساخت و نرم‌افزار است، اظهار داشت:باید با این نرم افزارها بتوانیم حجم اطلاعات تولیدی را هماهنگ کنیم که زیرساخت‌های لازم توسط تامین اجتماعی و شرکت رایتل ایجاد شده و در حال اجراست.
به گفته وی، در مرحله اول الکترونیکی شدن دفترچه های بیمه که البته زمان دقیق آن بعدا اعلام خواهد شد ، بیماران خاص را تحت پوشش قرار خواهیم داد چرا که این بیماران هزینه درمانی زیادی دارند.
نوربخش همچنین به خدمات دندانپزشکی نیز اشاره کرد و افزود: سطح خدمات بهداشت دهان و دندان که سازمان ارائه می دهد براساس مصوبه شورای عالی بیمه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12446s, 19q