آزمایش داروی جدید درمان بیماری ام اس

۱۳۹۴/۰۱/۳۱ - ۱۵:۱۲ - کد خبر: 145016

سلامت نیوز: نتایج آزمایش اولیه داروی آزمایشی ام اس حاکی از ترمیم آسیب عصبی مشاهده شده در افراد مبتلا به این بیماری بوده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ام اس بیماری فلج کننده سیستم اعصاب مرکزی است که به غلاف میلین، لایه چرب محافظ اعصاب، آسیب می رساند.

به گفته دکتر «دیگو کاداوید»، سرپرست تیم تحقیق موسسه بیو ژن ایالت ماساچوست، برای اولین بار محققان نشان دادند که شواهدی دال بر ترمیم غلاف میلین آسیب دیده در مغز انسان وجود دارد.

در آزمایش انجام شده توسط این تیم تحقیق، ۸۲ نفر مبتلا به التهاب عصبی شدید چشمی مورد بررسی قرار گرفتند. در این نوع التهاب عصبی، چشم دچار التهاب شده، به رشته های عصبی آسیب رسیده و غلاف میلین موجود در عصب چشم از بین می رود.

محققان دریافتند بیماران دریافت کننده آنتی بادی آزمایشی موسوم به anti-LINGO-۱ در مقایسه با افراد دریافت کننده ماده دارونما، بهبود بیشتری در عملکرد عصبی شان مشاهده شد.

در حال حاضر متخصصان نسبت به یافته های حاصله بسیار خوش بین هستند.

به گفته «بروس ببو»، نایب رئیس اجرایی تحقیق در انجمن ملی ام اس، «تا چند سال پیش، ایده ترمیم سیستم عصبی صرفاً یک رویا بود. یافتن شیوه ترمیم غلاف میلین، استراتژی بسیار امیدبخشی برای بازیابی عملکردی افراد مبتلا به ام اس و کاهش یا توقف روند پیشرفت این بیماری است.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.86875s, 19q