زيبايي و سلامت پوست با ويتامين C

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 145060

سلامت نیوز: ويتامين ها نقش مؤثري در سلامت بدن دارند. بسياري از متخصصان براي پيشگيري و درمان بسياري از بيماري ها به ويتامين ها روي آورده اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آریا، ويتامين C، يک ويتامين محلول در آب است که به وفور در سبزيجات و ميوه ها وجود دارد. سبزيجات و ميوه هايي همچون پرتقال، گوجه فرنگي، توت فرنگي، انبه، گل کلم، کاهو، سيب زميني، گريپ فروت، خربزه، فلفل سبز، هندوانه، گرمک و کلم سرشار ازويتامين C هستند. چنانچه به فکر سلامت و زيبايي بدن خصوصا پوست خود هستيد، سعي نماييد مصرف ميوه ها و سبزيجات را به ميزان کافي در برنامه غذايي روزانه خود بگنجانيد.

ويتامين C تأثير ضد اکسيد کنندگي دارد و موجب توليد کلاژن مي شود. ويتامين C براي رشد و ترميم بافت ها در همه قسمت هاي بدن ضروري است.

فرم فعال اين ويتامين، اسکوربيک اسيد است که به عنوان يک آنتي اکسيدان با خنثي کردن راديکال هاي آزاد و با احياي ويتامين E از فرم راديکالي اش به فرم فعال عمل مي کند.
ويتامين C را به مواد آرايشي و بهداشتي مي افزايند زيرا خاصيت اکسيد کنندگي دارد که توسط آن، لکه هاي پوست بهبود مي يابند و پيري پوست به تعويق مي افتد و از طرف ديگر، توليد ويتامين E را افزايش مي دهد.

ويتامين C اثر ضد التهابي دارد که بدين شکل بيماري هايي مانند اگزما و پسوريازيس را درمان مي کند. اين ويتامين مفيد باعث بهبود قرمزي پوست ناشي از آفتاب و آفتاب سوختگي مي شود و موجب تقويت سيستم ايمنى و افزايش سرعت بهبود زخم مي‌شود.

اين نکته مهم را به خاطر داشته باشيد که ويتامين C در حضور نور، اکسيژن و رطوبت، غير فعال مي شود و بدين شکل فرمولاسيون فرآورده هاي موضعي ويتامين C مشکلات زيادي دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57525s, 19q