آیا می توان شادی و خوشحالی را به دیگران انتقال داد؟

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 145118

سلامت نیوز: می گویند شادی و خنده مسری است، آیا شما با این گزاره موافق هستید؟ به نظر شما می توان شادی و خوشحالی را به دیگران انتقال داد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنازندگی، ممکن است باورش برای ما کمی سخت باشد ولی مردم با کوچکترین سلول ها و حرکات بدن خود شادی را به دیگران منتقل می کنند. انتقال این اشعه های شادی از بدن ما به دیگران حتی به واسطه عرق یدن هم امکان پذیر است. نتایج آخرین مطالعات انجام شده در این حوزه نشان داده است: تعامل زنان با مردان شاد و استشمام بوی عرق آنها بر شادتر و خوش خلقی آنها تأثیر مثبتی دارد. در طرف مقابل هنگامی که زنان در تعامل با مردانی قرار می گیرند که در شرایط بی ثباتب احساسی به سر می برند به مرور دچار خمودگی می شوند، خمودگی که نشأت گرفته صحبت کردن یا ارتباط نزدیک با این مردان نیست و حاصل بوی عرق آنهاست.

مواجه و مجاورت با افراد شاد که بوی عرق بدنشان هم از حالات روحی آنها تأثیر می گیرد موجب نوعی شبیه سازی حس شادی می شود. در واقع کسی که در زندگی شاد و خوشحال حتی با بوی خودش می تواند این احساس بی نظیر را به دیگران منتقل کند. محققان برای سنجش تأثیر بوی عرق بر شادی اطرافیان، با روشی ویژه بوی بدن مردان شاد و عصبی را بر روی پدهای مخصوصی حفظ کردند و در مرحله بعدی زنان را با این پدها مواجه کردند. یافته های به دست آمده حکایت از آن داشت که: زنان هنگام مواجه با بوی عرق مردان شاد خنده ای بر روی لبانشان می نشست. اما زمانی که بوی عرق مردان عصبی را استشمام می کردند چهره­شان در هم می رفت. بنابراین سیگانل های شادی به راحتی حتی توسط بوی بدن به محیط و اطرافیان منتقل می شود، پدیده ای که شاید بهانه ای بشود برای داشتن زندگی شادتر!

منبع: تایم

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.86592s, 18q