5 تا از بهترين فوايد تخمه هندوانه

۱۳۹۴/۰۲/۰۱ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 145128

سلامت نیوز: دانه هندوانه کم کالري و مواد مغذي متراکمي دارد وقتي سرخ شود ترد شده و شما به راحتي مي توانيد به جاي ديگر گزينه ي ميان وعده هاي ناسالم انتخاب نماييد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آریا شما ممکن است عادت کرده ايد که هندوانه را بدون دانه بخوريد و اکثر افراد آن را بدون دانه دوست دارند اما ارزش غذايي دانه هندوانه ممکن است شما را به مصرف آن متقاعد نمايد. دانه هندوانه کم کالري و مواد مغذي متراکمي دارد وقتي سرخ شود ترد شده و شما به راحتي مي توانيد به جاي ديگر گزينه ي ميان وعده هاي ناسالم انتخاب نماييد.

چگونه تخمه هندوانه سرخ مي شود

سرخ کردن تخمه هندوانه آسان است فر خود را در 325 درجه فارينهايت تنظيم و دانه ها را در روي يک ورق پخت ريخته و در فر قرار دهيد تنها حدود 15 دقيقه براي سرخ شدن دانه ها کافي است اما ممکن است شما براي اطمينان از خشک شدن دانه ها، در نيمه راه دانه ها را مخلوط کنيد. شما براي طعم دادن به آن مي توانيد کمي روغن زيتون و نمک به دانه ها اضافه نماييد و يا دارچين و گرد قند را روي آن اسپري نماييد اگر ترجيح مي دهيد که عطر و طعم بيشتري داشته باشد شما مي توانيد عصاره ليمو، پودر فلفل قرمز، و يا حتي فلفل هندي را به آنها اضافه کنيد.

ارزش غذايي تخمه هندوانه

مقدار مواد مغذي دانه ها به خوردن مقدار دانه ها بستگي دارد از آنجا که آنها کوچک هستند شما نياز به خوردن تعداد بيشتري براي به دست آوردن مزاياي قابل توجه آن هستيد با اين حال، هنگامي که ارزش غذايي آن را با ديگر ميان وعده مقايسه کنيد دانه هندوانه به مراتب جلوتر است در اين مقاله 5 تا از ارزش هاي غذايي دانه ي هندوانه بيان مي شود.

1. کالري پايين

يک اونس دانه هندوانه شامل حدود 158 کالري است که خيلي پايين تر از يک اونس چيپس سيب زميني ( 160 کالري ) نيست اما اجازه دهيد نگاهي به آنچه به منزله هر اونس است داشته باشيم حدود 400 دانه هندوانه تک در هر اونس وجود دارد و آن شامل تعداد بسيار زيادي دانه براي خوردن است در مقابل، تنها 15 چيپس سيب زميني در هر اونس وجود دارد که، به مراتب بسيار کمتر از چيزي است که افراد به طور معمول در يک نشست مصرف مي کنند.
يک مشت پر بزرگ از دانه ي هندوانه در حدود 4 گرم وزن که شامل حدود 56 دانه است و فقط 22 کالري دارد و اين به مراتب کمتر از يک بسته چيپس سيب زميني است!

2. منيزيم

يکي از مواد معدني موجود در دانه هندوانه منيزيم است شما در هر وعده شامل 4 گرم دانه هندوانه، 21 ميلي گرم منيزيم دريافت مي کنيد توصيه FDA به بزرگسالان دريافت روزانه 400 ميلي گرم از اين ماده معدني است منيزيم براي بسياري از توابع متابوليک بدن ضروري است آن نيز براي حفظ عملکرد عصب و عضله و همچنين به عنوان ايمني، قلب و سلامت استخوان مورد نياز است.

3. آهن

يک مشت پر از دانه هندوانه حاوي حدود 0.29 ميلي گرم آهن است اين خيلي زياد به نظر نمي رسد اما توصيه FDA به بزرگسالان تنها دريافت 18 ميلي گرم آهن در روز است آهن يک جزء سازنده هموگلوبين است که براي حمل اکسيژن در بدن مهم است همچنين در بدن به تبديل کالري به انرژي کمک مي کند.

4. فولات

در يک وعده دانه هندوانه 2 ميکروگرم فولات وجود دارد توصيه FDA به بزرگسالان دريافت روزانه 400 ميکروگرم فولات است فولات، همچنين به عنوان اسيد فوليک يا ويتامين B-9 شناخته شده است و براي عملکرد صحيح مغز مهم است و براي کنترل سطح هموسيستئين عمل مي کند بالغين در سنين باروري حتي به مقدار بيشتري از فولات نياز دارند کمبود فولات در زنان باردار با برخي از نقائص لوله عصبي هنگام تولد همراه است.

5. چربي هاي خوب

دانه هندوانه همچنين ارائه منبع خوبي از هر دو اسيدهاي چرب تک اشباع و اشباع نشده به ترتيب 0.3 و 1.1 گرم مي باشد به گفته انجمن قلب آمريکا، اين چربي خوب در محافظت در برابر حمله قلبي، سکته و کاهش سطح کلسترول بد در خون مفيد است.
نتيجه:
دانه هندوانه داراي خواص درماني بسياري است اگر چه مقدار برخي از مواد معدني و ويتامين ها در آنها ممکن است به نظر کم باشد اما آنها هنوز بهتر از چيپس سيب زميني و ديگر ميان وعده هاي ناسالم هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.27593s, 20q